Dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema

Pažangi Philips Zoom balinimo sistema – tai viena saugiausių ir efektyviausių procedūrų, kurios efektyvumas patvirtintas moksliniais tyrimais. Šis balinimo būdas suteikia dantims šviesią, vienodą spalvą, danties struktūra išlieka nepakitusi. Procedūra nepažeidžia emalio ir nesukelia jo demineralizacijos (tirpimo). Ši procedūra nekenkia – balinimo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), kuris užpildo dantų emalio paviršius mikroelementais, jie tampa lygesni ir blizgesni.

Balinant šiuo būdu ant dantų tepamas balinimo gelis, kuris aktyvuojamas ZOOM lempa. Visa procedūra trunka tik šiek tiek daugiau kaip valandą. Naudojant Philips ZOOM, dantys gali būti pašviesinami net aštuoniais tonais.

Atlikus profesionalų dantų balinimą klinikoje, rezultatui palaikyti rekomenduojama balinimą tęsti namuose, naudojant individualiai sukurtas dantų kapas. Svarbu žinoti, jog dantų plombos, laminatės, vainikėliai ir negyvi dantys nebąla, todėl dantų restauraciją (laminačių dėjimą, estetinį plombavimą, dantų protezavimą) reikia atlikti po dantų balinimo procedūros.

Dantų balinimas kapomis namuose

Tai – paprastas ir efektyvus būdas balinti dantis namuose. Visų pirma gydytojo kabinete padaromi paciento viršutinio ir apatinio žandikaulio atspaudai. Pagal juos pagaminamos individualios balinimo kapos, kurios atiduodamos kito vizito metu kartu su balinimo geliu bei išsamia naudojimo instrukcija.
Pirmą kartą balinant dantis kapomis, rekomenduojama jas laikyti apie 2 savaites kasdien po 1,5-3 val. Gydytojas pacientui parodo, kaip naudoti balinimo gelį bei pataria, kokias papildomas priemones naudoti, jei dantys taptų jautresni. Balinant dantis namuose skaidrios kapos užpildomos balinimo geliu ir dedamos ant dantų. Kapos yra permatomos ir beveik nepastebimos, todėl pacientas gali drąsiai šypsotis bei bendrauti su žmonėmis.
Prieš procedūrą burnos higienistė įvertina dantų būklę, spalvą, aptariami paciento lūkesčiai ir atsižvelgiant į juos ir individualią situaciją, nusakomas preliminarus balinimo rezultatas. Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią dantų higieną, kurios metu pašalinamos dantų kietosios ir minkštosios apnašos. Po procedūros, burnos higienistė įvertina gautą rezultatą ir duoda instrukcijas, kaip prižiūrėti dantis, kad baltesnė šypsena išliktų kuo ilgiau.
Dantų balinimo procedūra neatliekama nėščioms, maitinančioms moterims ir pacientams iki 18 m. amžiaus.