Skiepai – vienas didžiausių medicinos laimėjimų. Gydytojai neabejoja, kad vakcinos – efektyviausia sveikatos išsaugojimo ir ligų prevencijos priemonė per visą žmonijos istoriją. Tyrimų duomenimis, atsižvelgiant į išsaugotų gyvybių ir išvengtų įvairių susirgimų skaičių, skiepai yra antra pagal veiksmingumą priemonė po vandens.

Dauguma žmonių vis dar skeptiškai žiūri į skiepų teikiamą naudą – abejoja jų veiksmingumu, mano, kad skiepuose yra organizmui kenksmingų medžiagų, sukeliančių įvairius šalutinius poveikius. Tačiau tai tėra mitai, nes skiepijimas yra viena natūraliausių ir efektyviausių ligų profilaktikos priemonių, o vakcinos jau daugelį metų padeda suvaldyti sergamumą įvairiomis ligomis. Sukūrus skiepus, sėkmingai pavyko likviduoti raupus, kryptingai vykdoma poliomielito likvidavimo programa, ženkliai sumažėjo sergamumas difterija, kokliušu, stablige, raudonuke, hepatitu B. Be to, tai ekonomiškai efektyvi profilaktikos priemonė: skiepijimas kainuoja daug pigiau, negu susirgimų gydymas tiek besiskiepijančiam asmeniui, tiek visuomenei.

Kontaktai Registracija internetu

Daugelis dažnai nežino skiepų veikimo principo. Įvairių vakcinų veikliosios medžiagos – natūralūs mikroorganizmai ir jų sudėtinės dalys. Šie mikroorganizmai vadinami antigenais, kuriems patekus į žmogaus organizmą, imuninė sistema juos atpažįsta ir sukelia imuninį atsaką – suformuoja atsparumą ligos sukėlėjui.

Skiepytis derėtų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Pastebima, kad tėvai dažnai abejoja skiepų reikšmingumu ir kai kuriais atvejais atisako skiepyti savo vaikus. Tačiau specialistai pabrėžia, kad pilną skiepų ciklą perėjęs vaikas gali susidoroti su net 14 skirtingų susirgimų, kurie gali sukelti rimtas komplikacijas ar net mirtį. Skiepytis patariama ir suaugusiems, pavyzdžiui, tiems, kurie vyksta į įvairias keliones, ypač – tolimus ir egzotiškus kraštus, kurie pasižymi prastesne ligų kontrole ir specifinėmis geografinėmis sąlygomis, tad tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis ženkliai padidėja.

Skiepų vakcinos padeda apsisaugoti nuo šių ligų:

  • Erkinio encefalito;
  • Gripo;
  • Hepatito;
  • Vėjaraupių;
  • Meningokoko;
  • Rotaviruso ir kt.

Prireikė konkrečios skiepų vakcinos? Norite įgyti imunitetą ir apsisaugoti nuo įvairių susirgimų? Vykstate į egzotišką šalį ir domitės keliautojams rekomenduojamais skiepais? Uosto poliklinikos specialistai atsakys į visus dominančius klausimus ir padės Jums nuspręsti, kokios skiepų vakcinos yra reikalingos efektyviam apsisaugojimui nuo konkrečių ligų sukėlėjų.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!