Reumatologas – tai specialistas, tiriantis ir gydantis su judėjimo aparatu susijusias ligas, dėl kurių pažeidžiami raumenys, sąnariai, raiščiai, sausgyslės, kremzlės ar stuburas. Įvairių reaumatinių ligų atsiradimą dažniausiai paskatina žmogaus imuninės sistemos sutrikimai. Medicinoje yra žinoma daugiau nei 200 įvairių reumatinio pobūdžio ligų, o šie susirgimai – vieni dažniausiai diagnozuojamų tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje.

Kontaktai Registracija internetu

Reaumalotoginės ligos skirstomos į šias grupes:

  • Degeneracinės sąnarių ligos – bet kurį sąnarį pažeisti galinčios ligos, atsirandančios vykstant organizmo senėjimo procesui;
  • Uždegiminės sąnarių ligos – atsiranda dėl sutrikusios imuninės sistemos veiklos ir pažeidžia vidaus organus.

Dažniausiai pacientus kankina šios reumatinės ligos:

  • Reumatoidinis artritas. Tai – lėtinė uždegiminė liga, pažeidžianti visas sąnario sudedamąsias dalis. Negydant šis susirgimas ilgainiui gali pažeisti ir kitus organus: raumenis, kraujagysles, širdį, plaučius, odą, akis. Šia liga sergančius pacientus kamuoja lėtinis nuovargis, sąnarių patinimas, raumenų silpnumas, svorio netekimas;
  • Osteoporozė. Tai – kaulų liga, skatinanti kaulų tankio mažėjimą ir trapumą. Šia liga dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, kai kuriais atvejais – bet kurio amžiaus asmenys, dėl vaistų vartojimo ar įvairių ligų. Sergant šia liga, kenčiama nuo juosmens srities skausmų, raumenų mėšlungio ir silpnumo, ilgainiui mažėja ūgis, gali ištikti ūmūs kaulų lūžiai.
  • Sisteminė raudonoji vilkligė. Tai – autoimuninė liga, pažeidžianti įvairius vidaus organus, labiausiai – odą, sąnarius, kraują ir inkstus. Tipiškas šio susirgimo požymis – skruostus ir nosį apimantis drugelio formos raudonas bėrimas. Šia liga daug dažniau serga moterys.
  • Sisteminė sklerozė (sklerodemija). Tai – autoimuninių procesų sukeliama liga, kurios vienas iš pirmųjų požymių yra rankų ir kojų pirštų spalvos pokyčiai, pastebimi keičiantis temperatūrai. Pirštai ima tinti, sukietėja jų galiukų oda, ilgainiui odos sukietėjimai ima plėstis po visą kūną. Negydoma liga progresuoja ir gali pažeisti kai kuriuos vidaus organus.

Į gydytoją reumatologą patariama kreiptis, jeigu kamuoja raumenų ar sąnarių skausmai tiek ramybės būsenos, tiek fizinio krūvio metu, karščiavimas, sąnarių patinimas ar sąstingis, įvairūs judėjimo sutrikimai.

Neignoruokite su reumatinėmis ligomis susijusių požymių – Uosto poliklinikoje reumatinių ligų diagnostika, gydymu bei profilaktika rūpinasi patyręs gydytojas reumatologas.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!