Odontologai

Sveiki dantys – ne tik gražios šypsenos, bet ir puikios savijautos garantas. Burnos ertmės būklė yra glaudžiai susijusi su bendra viso organizmo sveikata, tad jeigu delsiama gydyti dantis, ilgainiui susiduriama ir su kitomis sveikatos problemomis. Kariesas suardo danties audinius ir paskatina įvairių burnos ertmės ligų atsiradimą, kurios gali nulemti net dantų netekimą, o negydomi dantų infekcijos židiniai padidina riziką susirgti širdies ligomis.

Deja, daugelis žmonių pas gydytoją odontologą apsilankyti ryžtasi tik tada, kai susiduria su rimtomis bėdomis – dantų skausmais, dantų šaknų kanaluose išplitusiais uždegimais ar įvairiomis traumomis. Tam, kad būtų išvengta daugelio šių problemų, privalu reguliariai atlikti dantų apžiūrą, kurios metu specialistas įvertins jūsų burnos ertmės būklę, patars, kaip prižiūrėti dantis, ir prireikus parengs individualų gydymo planą bei suteiks visas reikiamas gydymo paslaugas.

„Uosto poliklinikos“ gydytojai odontologai – aukštos kvalifikacijos specialistų komanda. Pasitelkdami modernią įrangą ir naujausias gydymo metodikas, jie pasirūpins jūsų dantų sveikata ir padės sukurti tokią šypseną, apie kurią visuomet svajojote.

Poliklinikoje pacientams teikiamų paslaugų spektras itin platus – nuo burnos ertmės apžiūros ir patarimų, kaip prižiūrėti savo dantis, iki sudėtingų gydymo metodikų taikymo. Norintys turėti ne tik sveiką, bet ir baltą šypseną, gali pasinaudoti dantų balinimo ar estetinio plombavimo paslaugomis. Teikiant visas paslaugas, pasitelkiama inovatyvi ir aukštą kokybę bei efektyvų gydymą garantuojanti įranga ir patikimos bei saugios medžiagos. Po sėkmingo dantų gydymo specialistai visuomet supažindina pacientus su burnos priežiūros taisyklėmis, padedančiomis ilgiau išsaugoti pasiektą rezultatą.

„UOSTO POLIKLINIKOJE“ medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami „GF Medlizingo“ paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Odontologijos paslaugos

Dantų praradimas lemia suprastėjusią gyvenimo kokybę ir psichologiškai paveikia žmogų. Netekę danties, imame rečiau šypsotis, kalbėdami prisidengiame burną ranka, palaipsniui gali atsirasti pasitikėjimo savimi problemų.

Implantacija – vienas pažangiausių sprendimų, norint susigrąžinti šypseną. Jis gali būti naudojamas vieno, kelių arba visų dantų funkcijų atstatymui.

Danties implantas – tai mažas titano sraigtelis, sriegiamas į žandikaulį ir atstojantis danties šaknį. Ant jo fiksuojamas vieno danties vainikėlis, kelių dantų tiltas, išimami arba fiksuoti viso žandikaulio dantų protezai. Protezai gaminami laboratorijoje, pagal individualius paciento duomenis bei poreikius. Šiuolaikiniai protezai išvaizda nesiskiria nuo tikrų dantų.

Implantacija yra nedidelė operacija, kurią atlikti visiškai pakanka vietinės nejautros. Po procedūros gali būti skiriamas trumpas antibiotikų kursas, galimas nedidelis, trumpalaikis patinimas, nestiprus skausmas operuotoje vietoje.

Implantacijos privalumai:

 • Implantas visiškai atstoja danties šaknį, todėl pilnai atkuriama kramtymo funkcija. Tinkamai parinktas protezavimo metodas, atkuria ir estetinę dantų funkciją.
 • Implantai neleidžia sunykti žandikauliui. Įsriegtas implantas, valgymo metu, tampa atrama kaulo audiniui ir žandikaulis gauna reikiamą krūvį, todėl kaulas nesiatrofuoja.
 • Padeda išsaugoti sveikas, taisyklingos formos dantenas.

Gydymas gali būti taikomas beveik visais atvejais. Prieš pradėdamas implantaciją, specialistas įvertina paciento burnos būklę – jei esama gretutinių ligų, implantuoti galima jas išgydžius.
Gydymo procesas ilgesnis, kai yra sunykęs žandikaulio kaulas. Kaulas nyksta tuomet, kai trūkstamų dantų vietoje ilgą laiką negauna apkrovos, tad mažėja žandikaulio aukštis bei plotis. Tokiu atveju yra reikalinga kaulo augmentacija – kaulo priauginimo operacija, skirta atstatyti trūkstamą kaulo kiekį. Priauginus kaulą, galima atlikti implantavimą.

Įprastai implantas prigyja per 4-12 savaičių. Atliekant kaulo augmentaciją, gijimo laikotarpis gali trukti 6-9 mėnesius.

Dantų implantavimas gali būti momentinis, tradicinis arba atraumatinis.

Momentinis dantų implantavimas – ką tik ištraukto vieno arba kelių dantų atkūrimas pirmojo apsilankymo pas odontologą metu. Toks implantavimas vyksta daug greičiau nei tradicinis, tačiau jis galimas ne visais atvejais. Ar galima momentinė implantacija, nustato specialistas vizito metu.

Tradicinis dantų implantavimas atliekamas įprasta tvarka: pirmiausia įsriegiamas implantas, žaizdai užgijus, atidengiama implanto viršūnė ir formuojama dantena. Galiausiai protezuojama pasirinktos rūšies protezais.

Atraumatinis dantų implantavimas – tai tradicinė implantacija, taikoma seniau prarastų dantų atkūrimui. Jos metu nedaromas pjūvis, tik dantenose suformuojama implanto diametro dydžio skylutė ir įsriegiamas implantas.

Implantavimas, kai trūksta vieno ar kelių dantų

Jei žandikaulyje trūksta vieno danties, atliekama implantacija ir protezavimas, ant implanto tvirtinant danties vainikėlį.

Jei vienoje eilėje trūksta kelių dantų, gali būti naudojamas dantų karūnėlių tiltelis, daliniai išimami protezai, kurie tvirtinami prie likusių sveikų dantų. Tokiu atveju sriegiami du implantai. Jei pacientui trūksta daugiau dantų, prireikia ir daugiau implantų. Paprastai, du implantai sriegiami trims dantims atstatyti – taip išlaikoma tinkama apkrova ir užtikrinamas implantų bei protezų ilgaamžiškumas.

Implantacija, netekus visų dantų

Netekę visų dantų, efektyviausias sprendimas – protezavimas ant implantų. Šiuo būdų užtikrinama geresnė protezų fiksacija bei visapusiškas komfortas.

Pirmas etapas – konsultacija ir ištyrimas, kurio metu įvertinama paciento burnos ertmė, ar bus reikalingos papildomos procedūros, kiek implantų reikės. Pastovaus protezo fiksacijai gali užtekti ir 4 implantų, bet gali prireikti 6, 8 ar net 10.

Po konsultacijos ir individualaus gydymo plano sudarymo pradedamas chirurginis etapas, kurio metu sriegiami implantai, vėliau – fiksuojami protezai.

Implantų priežiūra

Implantuotus dantis būtina prižiūrėti taip pat atsakingai, kaip ir nuosavus:

 • Reguliariai atvykite į gydytojo odontologo apžiūrą
 • Reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną
 • Dantų priežiūrai naudokite specialisto parinktas priemones
 • Laikykitės geros asmeninės burnos higienos principų: valykite dantis bent 2 kartus per dieną, naudokite dantų siūlą/tarpdančių šepetėlius, burnos skalavimo skystį (visas šias priemones jums rekomenduos specialistas). Venkite dantų pastų, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių – jos gali subraižyti protezų paviršių.

„UOSTO POLIKLINIKOJE“ medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami „GF Medlizingo“ paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Periodontito (parodontozės) gydymas

Periodontitas – tai periodonto (aplink dantį esančių) audinių uždegimas. Dažniausiai jį sukelia bakterinė infekcija, dėl kurios pirmiausia atsiranda dantenų uždegimas (gingivitas), vėliau galintis išplisti į žandikaulio kaulus. Negydomas periodontitas vėliau gali tapti danties praradimo priežastimi. Paprastai šią ligą sukelia dantų apnašos – tai yra dėl netinkamos dantų ir burnos higienos ant dantų paviršiaus besikaupiantis ar nuo sunkiai pasiekiamų paviršių nepašalinamas minkštasis ir kietasis apnašas.

Besikaupiančios bakterijos sukelia uždegimus, dantenos parausta, kraujuoja valant dantis šepetėliu, atsiranda prastas burnos kvapas, ilgai delsiant – dantų paslankumas, „nusileidžia“ dantenos.

Jei liga nėra stipriai pažengusi, gali pakakti profesionalios burnos higienos, kurios metu pašalinamos apnašos bei išvalomos dantų kišenės, ir specialisto paskirtų prevencinių priemonių.

Jei po šios procedūros kišenių gylis didesnis nei 5 mm, dažniausiai tai – jau pažengęs periodontitas –gydytojas odontologas kuo skubiau turi pašalinti dantenų kišenes chirurginiu būdu.

Įrodyta, kad periodontitas padidina širdies ir kraujagyslių ligų, hipertenzijos, insulto ir diabeto riziką. Periodontitu sergančioms nėščioms moterims padidėja rizika, kad naujagimis gims neišnešiotas.

Prasminga ir efektyvi papildoma priemonė – biologinis gydymas

Sanakin® terapija – autologinio kondicionuoto serumo, išgauto iš paties paciento kraujo, panaudojimas gydyme. Injekcijas galima atlikti tiesiogiai į uždegimo vietą. Serume yra autologinių imuninių proteinų bei įvairių uždegimą slopinančių ir tuo pačiu metu audinio regeneraciją skatinančių medžiagų.

Lyginant su kitomis terapijos formomis, Sanakin panaudojimas suteikia unikalią galimybę dantenų ir žandikaulių uždegimus gydyti biologišku ir visiškai autologiniu būdu.

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, padedanti užkirsti kelią dantų ėduonies ir periodonto ligoms. Procedūros metu, nuo dantų paviršiaus bei sunkiai pasiekiamų vietų šalinamas minkštasis ir kietasis apnašas (dantų akmenys). Specialistas įvertina paciento burnos būklę, taip pat, rekomenduoja dantų priežiūros priemones ir apmoko tinkamos individualios burnos higienos. Procedūra trunka apie 30-60 minučių ir yra visiškai neskausminga. Burnos higieną reikėtų atlikti, profilaktiškai, 1-2 kartus per metus, esant periodonto ligoms – kas 3-4 mėnesius.

Kodėl reikalinga burnos higiena?

Įprastos burnos higienos priemonės (dantų šepetėlis, siūlas, skalavimo skystis) negali pašalinti visų minkštųjų ir kietųjų apnašų, kurios kaupiasi Jūsų burnoje. Susidariusios apnašos lemia nemalonų burnos kvapą, karieso atsiradimą, burnos gleivinės ir periodonto ligas.

Profesionali burnos higiena taip pat atliekama prieš balinant dantis, implantaciją, protezavimą ir ortodontinį gydymą.

Tinkama burnos higiena padės Jums išlaikyti sveikus dantis ir spindinčią šypseną!

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Protezavimas yra skirtas dantų estetikos bei funkcijos atstatymui. Protezuojama, kai pacientas netenka vieno ar daugiau dantų, kai pažeidimai yra itin dideli ir negalima atkurti danties struktūros plombinėmis medžiagomis.

Dantų protezavimas atliekamas išimamais arba fiksuotais protezais. Smulkesni defektai, dantų formos pakitimai gali būti gydomi mikroprotezavimo metodu.

Protezai dažniausiai gaminami iš metalo, bemetalės keramikos ar cirkonio oksido keramikos. 

Fiksuotų protezų tipai:

Vainikėliai – tai dirbtinis tokio paties dydžio, spalvos bei formos kaip natūralus dantis dangalas, apgaubiantis pažeistą paviršių, sutvirtinantis ir apsaugantis jį nuo lūžimo ir kitų traumų. Ši technologija taikoma dengiant dantis, kai jie yra nuskilę, įtrūkę, nusidėvėję, kai yra pakitusi jų spalva (kai dantis laikomas „negyvu“).

Tiltai – tai dantų restauracijos, naudojamos prarastų dantų atkūrimui. Tiltas tvirtinamas prie greta esančių nušlifuotų dantų.

Protezavimas ant implantų – tai įprasto protezavimo alternatyva. Ant implantų protezuoti dantys yra daug patogesni nei įprasta plokštelė ir tvirtai laikosi burnoje.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai – tai plokštelės, estetinės plokštelės, lanko atraminiai protezai, ar lanko atraminiai protezai su užraktais. Šie protezai yra skirti pacientams, netekusiems visų ar dalies dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje. Jie yra tvirtinami prie gretimų dantų specialiais kabliukais ir nepažeidžia danties paviršiaus.

Mikroprotezavimas

Laminatės – tai estetinis dantų protezavimo būdas, skirtas pagražinti priekinius dantis. Dantų laminatės maskuoja dantų spalvos skirtumus, smulkius pažeidimus, taip pat gali padėti vizualiai pakeisti dantų formą.

Įklotai/užklotai – mikroprotezai iš porceliano, skirti atstatyti krūminių dantų kramtomojo paviršiaus daliai ar visam paviršiui. Atstatomos tik labiausiai pažeistos dantų vietos, kad būtų išsaugoti likę sveiki kietieji audiniai.

 

Laikini dantų protezai – tai kosmetinė dalinė plokštelė (iki 3 dantų), laikinas danties vainikėlis arba laikinas danties vainikėlis ant implanto. Šie protezai naudojami gydymo eigoje ir yra reikalingi tol, kol pagaminami nuolatiniai protezai.

 

Finansuojamas protezavimas

Uosto poliklinikoje visiems, gavusiems Teritorinių ligonių kasų kompensaciją, teikiamos nemokamos dantų protezavimo paslaugos. Dantų protezavimas gali būti atliekamas tiek išimamaisiais, tiek fiksuotais dantų protezais, taip pat, ant dantų implantų. Tokia galimybė suteikiama šiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams:

 • Vaikams iki 18 metų;
 • Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims;
 • Tiems, kurie buvo pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
 • Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Dantų protezavimo paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, pagal faktines dantų protezavimo išlaidas:

pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:

 • kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 504,81 Eur;
 • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 504,81 Eur;
 • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas).

vaikams:

 • kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 257,63 Eur;
 • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas).

asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

 • po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo, burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 504,81 Eur;
 • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas).

Siekiant gauti nemokamas dantų protezavimo paslaugas, pirmiausia turite apsilankyti pas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ), kurioje esate registruoti, gydytoją odontologą ir užpildyti prašymą. Tuomet būsite įrašyti į Teritorinių ligonių kasų rengiamą sąrašą, į kurį įtraukti visi nemokamo dantų protezavimo laukiantys asmenys. Pranešimo dėl paskirtos kompensacijos gali tekti laukti nuo vienerių iki kelerių metų. Po prašymo užpildymo, gavus pranešimą dėl paskirtos kompensacijos dantų protezavimui, galite kreiptis į Uosto polikliniką, kur bus parengtas individualus gydymo planas ir pradėtas dantų protezavimas.

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Protiniai dantys pradeda dygti 17-25 metų amžiaus žmonėms ir itin dažnai sukelia vienokių ar kitokių problemų – dygsta kreivai, išdygsta nepilnai ar neišdygsta visai. Todėl, dažniausiai, netinkamai išdygusius protinius dantis rekomenduojama šalinti.  Uosto poliklinikos burnos chirurgas-odontologas apžiūrės Jūsų protinių dantų būklę, padarys rentgenogramą ir įvertins, ar būtina juos šalinti.

Protinių dantų šalinimo priežastys:

 • dalinai išdygęs protinis dantis gali sukelti sąlygas minkštųjų audinių uždegimui – sunkiai pasiekiami paviršiai lieka neišvalyti, apnašos kaupiasi sudarydamos uždegimui palankią terpę.
 • Netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali traumuoti burnos ertmės audinius kramtant.
 • Netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali paveikti kitų dantų padėtį.
 • Išrovus protinius dantis, atsiranda papildomos vietos, kuri gali būti reikalinga ortodontiniam gydymui.
 • Remdamiesi į šalia esančio danties šaknį, protiniai dantys gali sukelti šaknies kariesą arba ją tirpdyti.
 • Kai reikalingas protinių dantų šaknų kanalų gydymas.
 • Kai dantis retinuotas (visiškai neišdygęs).

Protinio danties šalinimas nėra paprasta procedūra, greičiau rimtesnė chirurginė operacija, jos metu taikoma vietinė nejautra ar stipresnis nuskausminimas. Tuomet, priklausomai nuo šaknų palinkimo kampo ir danties padėties, galimos kelios traukimo metodikos:

 • iškart pašalinamas visas dantis;
 • nupreparuojamas danties vainiką dengiantis kaulas ir dantis pašalinamas;
 • nupreparuojamas vainiką dengiantis kaulas, dantis dalinamas ir pašalinamas dalimis.

Pašalinus dantį, žaizda užsiuvama tirpstančiais siūlais ir yra įdedamas specialus tamponėlis su vaistais. Vėliau gydytojas nupasakoja gijimo eigą.

Rekomendacijos po operacijos:

 • vartoti gydytojo paskirtus medikamentus;
 • laikytis kitų, individualiai paskirtų gydytojo nurodymų;
 • po danties rovimo nevartokite kieto ir karšto maisto;
 • neskalauti burnos jokiais skysčiais apie parą
 • negalima vartoti alkoholio;
 • kaip įmanoma ilgiau nerūkyti, nes nikotinas sunkina gijimo procesą.

Pooperacinė būklė:

 • skausmas;
 • patinimas;
 • nedidelis kraujavimas
 • gali atsirasti mėlynė/kraujosrūvos skruosto srityje.

Didžiausias diskomfortas po protinių dantų rovimo jaučiamas pirmas tris dienas. Po to, patinimas atslūgsta, bloga savijauta praeina. Pooperacinė būklė priklauso nuo paciento amžiaus, situacijos sudėtingumo, organizmo reakcijos. Kartais, kai šalinimas nekomplikuotas, gali nebūti ir jokių simptomų. Svarbiausia laikytis gydytojo rekomendacijų.

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

 

Terapinis dantų gydymas yra nechirurginis gydymas, kai taikant profilaktines bei gydymo priemones, siekiama išsaugoti danties audinius bei nervo gyvybingumą.

Terapiniam gydymui priskiriamos šios paslaugos:

 • ėduonies gydymas;
 • nekokybiškų plombų keitimas;
 • estetinis plombavimas.

Ėduonies gydymas

Ėduonis (kariesas) – tai progresuojantis kietųjų danties audinių irimas, kurį sukelia dantų apnašose esančios rūgštys. Ilgainiui, dantų paviršiuje bei tarpdančiuose besikaupiančios apnašos ardo emalį, dantų paviršiuje atsiranda patamsėjimai, negydant – ir kariozinė ertmė („skylutė“). Ėduonies atsiradimą taip pat gali sukelti mikroelementų, vitaminų trūkumas bei nesaikingas angliavandenių vartojimas.

Išskiriamos keturios dantų pažeidimo stadijos:

 • emalio pažeidimas;
 • paviršinis kariesas;
 • vidurinysis kariesas;
 • gilusis kariesas.

Esant nežymiems karieso pažeidimams, ėduonis gali būti gydomas fluoro aplikacijomis. Jei danties audiniai pakenkti stipriau, taikomas gydymas plombuojant. Vizito metu, gydytojas odontologas pašalina karieso pažeistus audinius bei atstato juos, naudodamas plombines medžiagas. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra.

Yra kelios plombų rūšys, kurias parenka odontologas, atsižvelgdamas į defektą:

 • kompozito plombos;
 • stiklojonomerinės plombos;
 • sidabro amalgamos;
 • kompomerinės plombos.

Nekokybiškų plombų keitimas

Uosto poliklinikoje taip pat keičiamos senos, nekokybiškos plombos. Galimos plombų iškritimo priežastys:

 • nekokybiškai įdėtos plombos, kai nėra atkuriama taisyklinga danties forma;
 • pažeisti audiniai nebuvo tinkamai pašalinti ir po plombomis prasideda dantų gedimas;
 • plombuojant dantį nebuvo tinkamai apsaugota nuo seilių ir kraujuojančių dantenų.

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – ypatingo kruopštumo reikalaujanti procedūra, kurios metu odontologas atkuria danties sluoksnius, naudodamas plombines medžiagas, kad būtų pasiektas natūralaus danties vaizdas bei struktūra.

Estetinis plombavimas taikomas:

 • siekiant atkurti stipriai pažeistus danties audinius;
 • siekiant koreguoti dantų formą bei spalvą;
 • esant netaisyklingam dantų išsidėstymui lanke (kai negalima taikyti ortodontinio gydymo);
 • siekiant pašalinti smulkius defektus.

Tiksliai atstatyta danties forma svarbi tiek dėl estetikos, tiek dėl funkcionalumo. Svarbu žinoti, kad estetinio plombavimo metu yra šlifuojami dantys, tačiau kokybiškos medžiagos, naudojamos procedūros metu, padeda apsaugoti danties audinį.

Svarbu žinoti, kad visos plombos ilgainiui dėvisi, tad po estetinio plombavimo, reikėtų reguliariai atvykti į gydytojo odontologo kabinetą ir atlikti poliravimą.

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Uosto poliklinikoje teikiamos odontologinės paslaugos vaikams.

Dažniausiai pasitaikanti vaikų dantų liga – ėduonis, kurį sukelia burnoje esančios bakterijos. Dėl bakterijų taip pat gali atsirasti dantenų uždegimas ar periodontitas. Norint užkirsti kelią šioms problemoms, svarbu vaikų dantų ertmės sveikata rūpintis vos išdygus pirmajam dantukui. Dantukus reikia valyti specialiais, minkštais šepetėliais, kurie, beje, būna įvairių spalvų, tad tampa lengviau sudominti vaiką. Iki 6 metų vaikui valytis dantis turėtų padėti tėvai.
Profilaktiškai apsilankyti pas odontologą reikėtų 2 kartus per metus. Labai svarbu, kad pirmosios pažintys su gydytojo odontologo kabinetu įvyktų dėl profilaktinės apžiūros, o ne atsiradus skausmui – taip užtikrinsite, kad mažylis nebijotų kreiptis į specialistą ir ateityje.

Daugelis tėvų vis dar klaidingai mano, jog pieninių dantų gydymas nėra būtinas. Iš tiesų, sugedus pieniniams dantims, atsiranda nemalonūs pojūčiai valgant ir geriant, taip pat šių dantų gedimas gali daryti neigiamą įtaką nuolatinių dantų ir žandikaulio vystymuisi.

Vaiko vizitas pas odontologą

Dažnai vizitas pas odontologą vaikui kelia baimę ir stresą. Mūsų klinikoje dirbanti profesionali gydytojų komanda rūpinasi, kad mažieji pacientai jaustųsi kuo patogiau ir ramiau. Skiriamas ypatingas dėmesys ne tik vaiko dantų sveikatai, bet ir jo emocinei būsenai. Visų pirma, vaiką siekiama sudominti: jis supažindinamas su aplinka, medicininiais instrumentais ir tik tuomet atliekama profilaktinė apžiūra. Jei reikalingas gydymas, yra galimybė vaikui atlikti vietinę nejautrą (nuo 3 metų). Po procedūros gydytojas apmoko vaiką ir tėvelius, kaip reikia taisyklingai valyti dantis.

Vaikų dantų dengimas silantais

Silantavimas – trumpa ir neskausminga procedūra, kurios metu, dantų paviršius nuvalomas, nupoliruojamas specialia pasta ir padengiamas silantu, kuris po to sukietinamas. Silante esantis fluoras sustiprina dantuką ir apsaugo jį nuo ėduonies. Nuolatinius dantis padengti silantais reiktų vos tik jie pilnai išdygsta.

Nemokami silantai vaikams

Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad 69,4 proc. 7–8 metų vaikų krūminių dantų kramtomųjų paviršių yra pažeisti ėduonies. Šios problemos prevencijai taikomas dantų dengimas silantais. Svarbiausias šios priemonės tikslas – užtikrinti, kad auganti karta turėtų kuo sveikesnius dantis. Švedijos mokslininkai nustatė, kad vaikams laiku padengus dantis silantais, praėjus net 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80–90 proc. Nuolatinių krūminių dantų dengimą silantais atlieka Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Šioje programoje dalyvaujantiems vaikams paslaugos teikiamos nemokamai.

Programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Dantų dengimą silantais atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienos specialistai.  Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos įsigaliojo kai kurie Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarkos aprašo pakeitimai. Svarbiausia naujiena yra ta, kad nuo šiol dantų silantavimas PSDF lėšomis vaikams gali būti atliekamas nebe nuo 6 metų, kaip buvo anksčiau, bet nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo.

UOSTO POLIKLINIKOJE medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis sąlygomis

išsimokėtinai, pasinaudodami GF Medlizingo paslauga. Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Kainoraštis

Eil. Nr.PASLAUGOS PAVADINIMASPrisirašiusiems bei draustiems  Neprisirašiusiems / nedraustiems 
BURNOS HIGIENISTO PASLAUGOS
OD21Burnos ertmės higienos mokymas €5.00 €10.00
OD153Medicininių priemonių rinkinys burnos higienai ir konkrementų šalinimui €9.00 €9.00
OD134Burnos higienisto apžiūra, konsultacija €9.00 €9.00
OD138Profesionali burnos ertmės higiena (1 kartą metuose TLK kompensuoja 1 BH draustiems ir prisirašiusiems) €50.00 €50.00
OD116Profesionali burnos ertmės higiena (Sudėtingas I-as etapas) €35.00 €35.00
OD128Profesionali burnos ertmės higiena (Sudėtingas II-as etapas) €25.00 €25.00
OD133Apnašų valymas "Air flow" technologija €20.00 €25.00
OD136Fluoro lako aplikacija €5.00 €10.00
OD260Fluoro lako aplikacija €5.00 €5.00
OD71Endodontinis 1-o danties balinimas €30.00 €50.00
OD86Dantis balinanti aplikacija €50.00 €55.00
OOD6Estetiškai plombuotų dantų poliravimas 1 vnt. €5.00 €5.00
OD147Ofisinis dantų balinimas €100.00 €120.00
PRADINĖS  PASLAUGOS
OD131Implantologo konsultacija €15.00 €20.00
OD251Konsultacija dėl protezavimo €15.00 €15.00
OD1Gydytojo-odontologo konsultacija, pirminė apžiūra, anamnezė, dokumentacija  €10.00
OD270Vaiko pratinimas prie OD procedūrų €20.00 €20.00
OD14Vienkartinės priemonės, skirtos paciento, odontologo, burnos higienisto ir/ ar odontologo padėjėjo apsaugai €4.00€6.00
OD15Vienkartinis chirurginis rinkinys (adatos, siūlai, kraują stabdantys tamponai, servetėlės) €4.00 €6.00
OD6Diagnostinė rentgeno nuotrauka €5.00 €5.00
OD231Panoraminė rentgeno nuotrauka €20.00 €20.00
OD135Infiltracinė nejautra (anestetikas) €4.00 €6.00
OD144Profilaktinis odontologinis vaiko patikrinimas skubos tvarka/ pažymos išdavimas €5.00 €10.00
PRIEMONĖS DANTIES VIDINĖS ERTMĖS IR ŠAKNIES KANALŲ PARUOŠIMUI
OD100Helio plomba vaikams PASIRINKTINAI €10.00 €25.00
OD121Pieninio danties plomba vaikams-   €20.00
OD109Pieninio danties plomba vaikams PASIRINKTINAI €10.00 €20.00
OD175FUJI II LC suaugusiems (laikina) €10.00 €20.00
OD33Stiklojonomerinė plomba suaugusiems €15.00 €30.00
OD27Laikina plomba €5.00 €10.00
OD154Maža plomba €20.00 €35.00
OD156Vidutinė plomba €30.00 €45.00
OD159Didelė plomba €40.00 €55.00
OD8Plombos pataisa €5.00 €10.00
OD88Stiklojonomerinis pamušalas €5.00 €10.00
OD59Pamušalas EverX €12.00 €12.00
OD160Kalcio silikato pagrindo pamušalas €5.00 €10.00
OD165Gydimas "Biodentine" medžiaga €25.00 €25.00
OD129Danties padengimas fluorlaku (1 danties) €5.00 €10.00
MEDIKAMENTINIS PERIODONTOLOGINIŲ
OD114Štampuoto vainikėlio nuėmimas €8.00 €12.00
OD115Lieto vainikėlio nuėmimas €10.00 €15.00
OD117Vainikėlio cementavimas €8.00 €10.00
OD75Lūpos pasaitėlio plastika €25.00 €35.00
OD62Kišenių apruošimas (1apsilankymas) €5.00 €10.00
OD162Praplovimas (1 apsilankymas) €5.00 €10.00
OD151Aplikacijos (1 apsilankymas) €5.00 €10.00
OOD5Aplikacinė nejautra €5.00 €5.00
                           ENDODONTINIS  GYDYMAS
OD106Ertmės paruošimas ir devitalizuojančios pastos arba engelio tvarstelio įdėjimas €7.00 €10.00
OD411 šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas €20.00 €35.00
KANALŲ PLOMBAVIMAS
OD124Kalcio hidroksido įvedimas į kanalą €5.00 €10.00
OD19Kanalų plomb. gutaperčiniais kaiščiais (1 kanalo) €20.00 €35.00
PARADANTOZĖS GYDYMAS
SP1Sanakin terapija (Paradontozės gydymas, leidimas į dantenas) €160.00 €220.00
CHIRURGIJA
OD60Alveolito gydymas (1 seansas) €10.00 €20.00
OD49Vienašaknio danties rovimo priemonės €15.00 €30.00
OD50Krūminio danties rovimo priemonės €20.00 €40.00
OD51Pieninio danties rovimo priemonės-   €15.00
OD40Šaknies liekanų rovimo priemonės €10.00 €20.00
OD12Protinio danties rovimo priemonės €30.00 €50.00
OD52Incizija (1 procedūra) €15.00 €35.00
OD53Perikoronito chirurginis gydymas (1 danties) €20.00 €40.00
OD54Dantenų apipjovimas aplink 1 dantį €10.00 €25.00
OD55Siūlė €10.00 €15.00
OD56Tvarstymas (1 apsilankymas) €5.00 €10.00
OD58Minkštųjų audinių žaizdų sutvarstymas €10.00 €20.00
SUDĖTINGA CHIRURGIJA
OD57SUDĖTINGAS Retinuoto danties šalinimas (Chirurgo paslauga) €95.00 €100.00
OD139SUDĖTINGAS Protinio danties šalinimas (Chirurgo paslauga) €80.00 €90.00
OD167SUDĖTINGAS Pieninio danties šalinimas (Chirurgo paslauga) €20.00 €30.00
OD168SUDĖTINGAS Nuolatinio danties šalinimas (Chirurgo paslauga) €45.00 €60.00
OD169SUDĖTINGAS Alveolito chirurginis gydymas (Chirurgo paslauga) €20.00 €30.00
OD171SUDĖTINGAS Kaulinės išaugos (egzostozės) pašalinimas (Chirurgo paslauga) €90.00 €100.00
OD172SUDĖTINGA Šaknies viršūnės rezekcija priekinių dantų srityje (Chirurgo paslauga) €60.00 €70.00
OD34SUDĖTINGA Šaknies viršūnės rezekcija kaplių ir krūminių dantų srityje  (Chirurgo paslauga) €90.00 €120.00
OD38SUDĖTINGAS Odontogeninės cistos pašalinimas (be kaulo priauginimo)  (Chirurgo paslauga) €100.00 €120.00
OD4Kiuretažas (1 danties) (Chirurgo paslauga) €20.00 €25.00
OD42SUDĖTINGAS Lūpos, liežuvio pasaitėlių korekcija (Chirurgo paslauga) €45.00 €55.00
OD46Danties replantacija (įtvaro uždėjimas) (Chirurgo paslauga) €90.00 €95.00
PLOMBAVIMO MEDŽIAGŲ IŠĖMIMAS IŠ DANTŲ ŠAKNŲ IR KITOS PASLAUGOS
OD91Danties šaknies paruošimas kultiniam įklotui €10.00 €15.00
OD104Danties fisurų užhemetizavimas €5.00 €10.00
PROTEZAVIMAS
OD149Apsauginė kapa €50.00 €50.00
OD110Spec. Dėžutė protezams laikyti €3.00 €5.00
OD180Atrama STRAUMANN €75.00 €75.00
OD176Stiklo pluošto kaištis €55.00 €55.00
OD76Metalo keramikos vainikėlis €210.00 €230.00
OD78Metalo keramika su priekaklaline mase (šulteriu) €250.00 €280.00
OD140Bemetalės keramikos-cirkonio užklotas įklotas €290.00 €290.00
OD85Lietas metalinis vainikėlis €160.00 €180.00
OD118Bemetalės keramikos vainikėlis €310.00 €350.00
OD157Priemonės laikino  vainikėlio cementavimui €15.00 €15.00
OD158Priemonės metalo keramikos/cirkonio keramikos  vainikėlio nupjovimui €15.00 €15.00
OD159Priemonės cirkonio keramikos/bemetalės vainikėlio cementavimui €25.00 €25.00
OD80Cirkonio oksido keramikos vainikėlis €320.00 €360.00
OD82Metalo keramikos vainikėlis €200.00 €220.00
OD155Priemonės metalo keramikos vainikėlio cementavimui €20.00 €20.00
OD93Laikinas plastmasinis vainikėlis €30.00 €35.00
OD94Lanko atraminis protezas €550.00 €650.00
OD87Kultinis metalinis įklotas €65.00 €80.00
OD89Išardomas kultinis įklotas €80.00 €100.00
OD113Kabliukas (plastmasinis - baltas) €45.00 €50.00
OD119Lietas kabliukas €65.00 €70.00
OD96Plokštelė (išimama) €270.00 €290.00
OD98Minkšta plokštelė (1 danties) €440.00 €500.00
OD97Minkšta plokštelė (daugiau nei 4 dantys) €500.00 €550.00
OD99Papildomas dantis plokštelėje €20.00 €25.00
OD102Individualus šaukštas (1 žandikaulio) €20.00 €30.00
OD83Silikoniniai atspaudai €15.00 €15.00
OD84Alginatiniai atspaudai €10.00 €15.00
OD105Plokštelės pataisa €60.00 €75.00
OD107Plokštelės perbazavimas €60.00 €75.00
OD181Lūžusio protezo klijavimas €45.00 €50.00
OD120Diagnostinis modelis €10.00 €20.00
OD9Kosmetinė plokštelė (iki 3 dantų) €150.00 €160.00
OD295Plokštelės suklijavimas €60.00 €60.00
OOD1Silikoninis atspaudas su retrakcija €20.00 €20.00
OOD2Stiklo pluošto kaiščio cementavimas su kulties atstatymu €80.00 €80.00
OOD3Stiklo pluošto kaiščio cementavimas su kulties atstatymu (krūminio danties) €100.00 €100.00
OOD4Cirkonio keramikos vainikėlis €360.00 €360.00
OD79Metalo keramikos vainikėlis ant implanto €360.00 €360.00
OD81Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto €460.00 €460.00
PROTEZAI ANT IMPLANTŲ*
OD79Metalo keramikos vainikėlis ant implanto su atrama €295.00 €315.00
OD81Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto su atrama €420.00 €460.00
OD92Laikinas vainikėlis ant implanto (kabinete) su atrama €100.00 €130.00
OD77Laikinas vainikėlis ant implanto (laboratorijoje) su atrama €120.00 €140.00
IMPLANTAVIMAS*
OD70Implantas STRAUMANN SLA €600.00 €650.00
OD72Implantas STRAUMANN SLActive €700.00 €750.00
OD74Gijimo galvutė/ varžtas €70.00 €75.00
OD170Dengiamasis varžtas €50.00 €55.00
OD132Atrama metalo keramikai STRAUMANN €150.00 €160.00
OD148Atrama cirkonio keramikai STRAUMANN €250.00 €260.00
OD112Gingivektomija -danties vainiko išilginimas €60.00 €65.00
OD150Sinuso fistulės plastika €120.00 €130.00
OD161Lateralinė kaulo augmentacija €300-600  €300-600 
OD166Sinuso dugno pakėlimo operacija (uždaru būdu) €150-850  €150-700 
OD152Sinuso dugno pakėlimo operacija (atviru būdu) €550-850  €550-850 
PRIEMONĖS DANTŲ PRIEŽIŪRAI
OD201GC MI  pasta su fluoru €25.00 €17.00
OD202GC MI  pasta be fluoro €24.00 €17.00

*Paslauga šiuo metu nėra teikiama.

Play Video
Share on facebook
Dalintis

Prenumeruokite naujienlaiškį

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei naujienas pirmieji: