Cukrinis diabetas arba cukraligė – angliavandenių apykaitos sutrikimų sukelta liga, lemiantis gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą. Nuo šios klastingos, sunkios ir visą gyvenimą trunkančios ligos kenčiančių žmonių skaičius kasmet nepaliaujamai auga. Iš visų sergančiųjų daugiau nei 90 proc. pacientų kenčia nuo antrojo tipo cukrinio diabeto. Ši liga – viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse.

Diabetą gali sukelti tokie rizikos veiksniai kaip nutukimas ar antsvoris, mažas fizinis aktyvumas, nesubalansuota mityba. Šia liga polinkį sirgti turi vyresnio nei 40 metų amžiaus žmonės bei tie, kurie skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu ar per dideliu cholesterolio kiekiu kraujyje, taip pat tie, kurių giminėje yra cukriniu diabetu sergančių asmenų.

Kontaktai Registracija internetu

Cukrinis diabetas – lėtinė ir sunkias komplikacijas sukelti galinti liga, nuo kurios kenčiantys pacientai turi gydytis visą gyvenimą. Cukraligė neišvengiamai kenkia pėdose, akyse bei inkstuose esančioms kraujagyslėms, tad sukelia akių, inkstų ligas, nervų sistemos pažeidimus.
Pagrindinė ir opiausia sergančiųjų cukriniu diabetu problema – diabetinės pėdos sindromas. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje neigiamai veikia pėdose esančias kraujagysles, o ši problema gali virsti didžiausią invalidumą sukeliančia cukraligės komplikacija. Gydytojai pastebi, kad ne visi pacientai žino, kaip tinkamai prižiūrėti savo pėdas. Siekiant suteikti nuo cukrinio diabeto kenčiantiems pacientams išsamią ir kokybišką informaciją apie šią ligą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę, Uosto poliklinikoje įsteigtas Diabetinės pėdos kabinetas. Čia visiems šia liga sergantiems pacientams teikiamos ne tik išsamios konsultacijos, bet ir diabetinės pėdos priežiūros paslauga. Vykdant šią veiklą, galima išvengti pačių skaudžiausių pasekmių – galūnių amputacijos.

Į Uosto poliklinikos Diabetinės pėdos kabinete dirbančius specialistus patariama kreiptis, jeigu sergate cukriniu diabetu ir susidūrėte su:

  • Pėdos srityje esančiomis opelėmis, žaizdelėmis ir kitais pažeidimais;
  • Galūnių skausmu, deginimu, tirpimu, nejautrumu;
  • Šąlančiomis pėdomis, temperatūros jutimų sutrikimais;
  • Sausa, pleiskanojančia, ragėti linkusia ir paraudusia pėdų oda;
  • Padažnėjusiomis pėdų traumomis;
  • Galūnių deformacijomis, nuospaudomis.

Cukriniu diabetu sergančius pacientus privalu mokyti nuolat kontroliuoti ir prižiūrėti savo ligą. Gera ir kokybiška diabeto kontrolė yra efektyvus būdas užtikrinti geresnius gydymo rezultatus ir sulėtinti ar net pristabdyti įvairių su diabetu susijusių komplikacijų progresavimą.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!