Angiochirurgija yra kraujagyslių chirurgija. Angiochirurgas – tai specialistas, konsultuojantis ir gydantis pacientus, turinčius arterinės, veninės, limfinės sistemos patologijų. Prireikus šis gydytojas atlieka chirurgines kojų venų operacijas. Angiochirurgas taip pat gali atlikti skleroterapijos procedūrą, kuri taikoma smulkių venų šakų ir kapiliarų gydymui. Šis specialistas įvertina kiekvieną individualią situaciją ir nustato, ar gydymui pakaks specialių kompresinių kojinių, ar prireiks venų operacijos.

Taikant angiochirurginį gydymą, paciento būklė pirmiausia įvertinama atliekant ultragarsinį tyrimą. Tai padeda angiochirurgui tiksliai nustatyti kaklo, rankų ar kojų arterijų sienelių sustandėjimą ar susiaurėjimą, įvairius giliųjų venų pakitimus.

Kraujagyslių ligos dažniausiai atsiranda dėl sutrikusios kraujagyslių funkcijos – sustandėjimo, spindžio pakitimų, užkalkėjimo ar elastingumo praradimo. Pagrindiniai kraujagyslių ligų rizikos veiksniai, skatinantys šių ligų išsivystymą yra padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, rūkymas ir kiti žalingi įpročiai, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, diabetas, antsvoris, įvairių rūšių stresas, taip pat rizikos veiksniai, kurių negalime kontroliuoti – amžius ir paveldimumas. Į angiochirurgą patariama kreiptis, jeigu vargina išsiplėtusios kojų venos, kojų skausmai ir tinimas, mėšlungis, išsiplėtę odos kapiliarai.

Kontaktai Registracija internetu

Angiochirurgas gydo su šiomis ligomis susidūrusius pacientus:

  • Venų varikozė. Ši liga atsiranda sutrikus venose esančių vožtuvų veiklai. Dėl to venose didėja kraujo spaudimas, jos ilgėja, plečiasi, susidaro poodiniai mazgai. Iš pradžių odoje pastebimi tik nedideli kapiliarų tinklai, tačiau ilgainiui jie virsta pastebimais poodiniais venų mazgais. Negydoma venų varikozė gali paskatinti pavojingų trofinių opų atsiradimą.
  • Aterosklerozė. Tai – uždegiminė liga, pažeidžianti įvairių organizmo kraujagyslių vidinį sluoksnį. Šis susirgimas atsiranda, kai dėl ant arterinių sienelių besikaupiančio kalcio bei riebalų susiaurėja kraujagyslių spindis. Dėl aterosklerozės nukenčia galvos smegenų, inkstų, žarnyno, širdies kraujagyslės, ilgainiui vystosi išemija.
  • Kojų giliųjų venų trombozė. Tai – ūminis dalinis arba visiškas kojų kraujagyslių užakimas atsiradus trombui. Šio susirgimo riziką didina tokie veiksniai kaip senyvas amžius, nepakankamas fizinis aktyvumas, nutukimas, ilgai užsitęsęs gulimas režimas ar laiku neišgydyta kojų venų varikozė.

Uosto poliklinikos angiochirurgas atlieka kraujagyslių tyrimus ir įvertina kraujagyslių pakitimus, nustato kraujotakos sutrikimų priežastis, taiko chirurginio gydymo metodus ir supažindina pacientą su profilaktinėmis priemonėmis.

 


 

Kreipkitės į mūsų specialistus, jei kankina pirmieji požymiai, tokie kaip:

  • Kojų tinimas, sunkumas, nuovargis (net jei ir dirbate stovimą darbą visą dieną);
  • Kojų mėšlungis įvairiu paros metu;
  • Išsiplėtusios kojų venos;
  • Sutrikus pusiausvyrai;
Įtemptas gyvenimo ritmas turi įtakos mūsų sveikatos problemoms, todėl nelaukite, kol liga progresuos – atvykite pas Uosto poliklinikos specialistus!

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!