Norime Jus informuoti, kad šiuo metu vyksta svetainės atnaujinimo darbai, siekdami suteikti jums dar geresnę naudotojo patirtį. Atsiprašome už nepatogumus.

Naujienos

Kelio skausmas

Ar žinai, kad ? Kelio skausmą gali lemti ir kojų forma.

Kelio sąnario skausmas yra viena dažniausių ortopedinių problemų, kurią patiria įvairaus amžiaus žmonės – nuo aktyviai sportuojančių iki dirbančių sėdimą darbą biuruose. Medicinos specialistai pabrėžia, kad kelio sąnario skausmas labai priklauso nuo kelio padėties, kuri dažnai apibūdinama terminais valgus ir varus.

Valgus padėtis reiškia, kad keliai linkę į vidų, vadinami „X formos“ kojomis, o varus – kai keliai krypsta į išorę, vadinamieji „O formos“ kojos. Gydytojai ortopedai pastebi, jog tokios kojos formos ne tik vizualiai pastebimos, bet ir lemia netolygų kelio sąnario apkrovimą, ilgainiui sukeldamos skausmą ar net degeneracines sąnario ligas.

Tačiau priežastys, kodėl atsiranda ši nenormali kelio padėtis, yra glaudžiai susijusios su kitais veiksniais, ypač raumenų disbalansu. Kaip teigia Uosto poliklinikos vyr. kineziterapeutas Robertas Tarozas, svarbiausia atkreipti dėmesį į šlaunies raumenis – tiek pritraukėjus, tiek atitraukėjus. „Dažnai pastebime, kad žmonės ignoruoja raumenų balansą. Silpni arba pertempti raumenys nebegali efektyviai stabilizuoti kelio sąnario, dėl ko atsiranda papildoma įtampa ir ilgainiui – skausmas“, – sako specialistas.

Taip pat didžiulę įtaką turi sėdmenų raumenynas. „Silpni sėdmenų raumenys ne tik veikia jūsų laikyseną, bet ir yra tiesiogiai susiję su kelių sveikata. Stabilizuojant dubenį, mes sumažiname apkrovas keliams“, – akcentuoja R. Tarozas. Kineziterapeutai primena: stiprinti šiuos raumenis būtina ne tik tiems, kurie jau patiria skausmus, bet ir profilaktiškai.

Dar vienas dažnai pamirštamas aspektas – plokščiapėdystė. Žmonės, turintys plokščią pėdą, dažnai nesąmoningai keičia eisenos modelį, o tai papildomai apkrauna kelio sąnarį. Ortopedai rekomenduoja avėti specialius ortopedinius įdėklus ar rinktis tinkamą avalynę, kuri padėtų koreguoti pėdos padėtį.

Taigi, nors kelio skausmas dažnai atrodo tik kaip lokalizuota problema, ji iš tiesų atspindi kompleksinę kūno biomechanikos būklę. Kaip pabrėžia vyr. kineziterapeutas Robertas Tarozas: „Sprendimas dažnai slypi ne vaistų pakuotėje, o tinkamai parinktoje mankštoje ir sąmoningame požiūryje į savo judėjimo įpročius.“

Norite sužinoti apie papildomai teikiamas paslaugas?

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei naujienas pirmieji: