Vizitas pas gydytoją gali išgelbėti gyvybę - Uostopoliklinika

Kasmet vis daugiau Lietuvos vyrų praveria urologo kabineto duris – vieni jau spaudžiami bėdos, kiti – profilaktiškai. Dažnai konsultacijos ir apžiūros delsimas lemia rimtą, dažnai mirtiną ligą – prostatos vėžį. Prostatos vėžys – piktybinis prostatos navikas. Tai dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje, kurios per metus nustatoma apie 2000 naujų atvejų.

Prostatos vėžys paprastai aptinkamas vyrams, turintiems daugiau kaip 50 metų, iki to amžiaus pasitaiko retai. Prostatos vėžys, kitaip negu kitų organų vėžys, gali ilgus metus tūnoti prostatoje nesukeldamas jokių simptomų. Didžioji šių navikų dalis auga labai lėtai, taigi būtent jaunesniems vyrams nesukelia jokių problemų. Tik nedidelei vyrų daliai prostatos vėžys vystosi sparčiai, kai kuriais atvejais išplisdamas į kitus organus, ypač į kaulus.

Prostatos vėžiui būdingi šie simptomai:

• Šlapinantis skauda;
  • Šlapinimasis padažnėja;
  • Šlapinimasis pasunkėja;
  • Jausmas, jog ne iki galo
  • Šlapimas arba sperma kraujingi (nėra labai dažnas simptomas).

Kontaktai +370 640 212 77

Dažniausi rizikos veiksniai:

• Amžius. Didesnė rizika susirgti prostatos vėžiu vyresniems nei 50 metų, tačiau reikia nepamiršti, jog ši liga „jaunėja“, todėl vizitai turėtų būti reguliarūs.
  • Apie 5% atvejų yra kai vėžys paveldimas.
  • Dauguma mokslininkų įžvelgia ryšį tarp netinkamos mitybos ir prostatos vėžio.

Nepamirškite, jog sveikata svarbiausia. Vokiečių rašytojas Ludwig Borne rašė: „Egzistuoja tūkstantis ligų, bet sveikata tėra viena“. Tad nepamirškite jos tausoti, o tą daryti padės Uosto poliklinika!

CategoryBe kategorijos