Norime Jus informuoti, kad šiuo metu vyksta svetainės atnaujinimo darbai, siekdami suteikti jums dar geresnę naudotojo patirtį. Atsiprašome už nepatogumus.

Numatomos prastos oro sąlygos

Numatomos prastos oro sąlygos

Šį ilgąjį savaitgalį meteorologai prognozuoja prastas oro sąlygas – didelį vėją, kritulius ir net galimai pirmą snygį šiais metais. Esant tokioms oro sąlygoms, o ir nemažam kiekiui žmonių vykstant aplankyti artimųjų kapų, leidžiant laiką lauke, padidėja traumų rizika. Dalis žmonių klaidingai mano, kad paslysti galima tik esant plikledžiui, nemaža dalis traumų patiriama ir esant ypatingai šlapiam ir vėjuotam orui, tuo labiau, kad paslydimo galimybė didina ir šlapi lapai esantys ant tako. Dažniausiai pasitaikančios traumos paslydus – čiurnos ir riešo kaulų lūžiai, peties sužalojimai, šlaunikaulio lūžiai. 

Ne paslaptis, kad dalis žmonių ilgąjį savaitgalį išnaudos ne tik aplankyti kapus, tačiau ir susitvarkyti kiemus. Net kasdieniniai darbai tokiu oru tai taip pat gali padidinti traumų tikimybę.

Klaipėdos sveikatos biuro duomenimis, dažniausiai pasitaikančios traumos pagal kūno vietą yra:

  • kelias – 22 proc.;
  • pėda – 13 proc.;
  • nugara – 10 proc.;
  • kulkšnis – 8 proc.;
  • petys – 6 proc.;
  • klubas– 6 proc.
 

Vaikai yra judriausi ir atrodytų, kad jie labiau rizikuoja patirti traumas, tačiau statistika rodo, kad žiemą vyresnio amžiaus žmonės dažniau patenka į kritimus dėl sutrikusios smegenų kraujotakos ir koordinacijos. Be to, jų kaulai yra retesni ir trapesni, kas dar labiau padidina traumų riziką.

Kaip elgtis patyrus traumą?

Patyrus kaulų ar minkštųjų audinių traumą, svarbiausi pirmosios pagalbos elementai yra ramybė, imobilizacija ir šaltis. Jei susižalojote koją, venkite ją statyti ant žemės ar remtis, nes tai gali pabloginti raiščių ir sąnarių pažeidimus ar paslinkti lūžusius kaulus. Negalima pačiam taisyti ar tiesinti iškrypusių galūnių (sąnarių), taip pat jų tempti ar sukti.

Po pirmosios pagalbos suteikimo, nukentėjusįjį būtina skubiai vežti į gydymo įstaigą. Laiku nesikreipus į gydytojus ir nesilaikant tinkamo gydymo režimo, gali pailgėti nedarbingumo laikotarpis, o žmogus ilgiau jaučia skausmą ir negali pilnai naudotis sužeista galūne.

Esant sunkioms sveikatos būklėms, reikia skambinti Bendrojo pagalbos centro skubios pagalbos numeriu 112 arba greitosios pagalbos numeriu 033. Prieš kviesdami greitąją medicinos pagalbą, svarbu įvertinti situaciją ir kreiptis tik tada, kai tikrai reikalinga pagalba, pavyzdžiui, po auto įvykio, stipraus sužalojimo ar praradus sąmonę.

Norite sužinoti apie papildomai teikiamas paslaugas?

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei naujienas pirmieji: