Sąnarių skausmai - ar verta jaudintis? - Uostopoliklinika

Sąnarių skaumas apie save dažniausiai primena šaltomis ir drėgnomis dienomis. Pasak gydytojų reumatologųm sąnarių skausmą paprastai sukelia kelio arba klubo artrozė. Pagrindinis simptomas, iš kurio atpažįstame šią ligą – skausmas. Jį iššsaukiau nusidėvėjusi kremzlė, aplink sanarį esančių audinių, sausgyslių uždegimas, mikrobų sukelta infekcija.

Ūmų sąnarių skausmą dažniausiai sukelia infekcija. Tuomet sąnarį pradeda skaudėti, atsiranda patinimas, žmogų pradeda krėsti šaltis, pakyla temperatūra. Tačiau kad sužinotumėte tikrąją skausmo priežastį, rekomenduojama atvykti pas gydytoją reumatologą.

Ant skaudančio sąnario galima dėti įvairius spiritinius kompresus su vaistažolėmis, purvo aplikacijas ir pan., kadangi šiluma gerina kraujotaką. Šaltis tinka tuo atveju, jei Jūsų skausmas staigus, patempta vieta greitai tinsta – šaltis sutraukia kraujgysles ir malšina skausmą. Tačiau jei skausmas yra pastovus ir dažnai besikartojantis, nerizikuokite ir apsilankykite gydymo įstaigoje, kadangi itin svarbu rasti skausmo šaltinį ir priežastį.

Jei Jūsų sąnarių liga nesunki, pasivaikščiojimas ir specialisto parinkta mankšta – puikus būdas pamiršti apie sąnarių skausmus. Taip pat padeda plaukiojimas, važinėjimas dviračiu, taip pat galite mėgautis masažu ar manualine terapija.

Jei turite antsvorio – mažinkite jį, kadangi būtent didesnis svoris nei priklauso apsunkina Jūsų sąnarius. Taip pat atkreipkite dėmėsį į savo pėdas – jei vaikystėje turėjote pilnapėdyste, tikėtina, jog vyresniame amžiuje tai sukels sąnarių skausmus.

Primename, jog vizitas pas gydytoją specialistą užtikrins Jūsų kokybišką ir greitą gydymą.

Ingrida Dominienė

Reumatologas

REGISTRACIJA

CategoryLigos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277