Profilaktiniai tyrimai – galimybė užkirsti kelią ligoms - Uostopoliklinika

Savo sveikata dažniausiai susirūpiname tik tada, kai pajuntame įvairius negalavimus. Tačiau reguliariai rūpintis savo organizmo būkle, net jeigu ir neturime jokių nusiskundimų – kiekvieno iš mūsų pareiga. Vienas iš būdų tai padaryti – profilaktiniai sveikatos patikrinimai.

Atvykti pas šeimos gydytoją ir atlikti bendrą sveikatos patikrinimą patariama bent kartą per metus. Pasirūpinti reikiamais profilaktiniais tyrimais ypač skatinami vyresnio amžiaus sulaukę pacientai bei tie asmenys, kurių šeimoje ar giminėje sergama širdies ar kraujagyslių, onkologinėmis ligomis. Reguliariai atliekami tyrimai leidžia laiku pastebėti tam tikrų rodiklių pakitimus, paskirti atitinkamą gydymą ir užkirsti kelią rimtiems susirgimams.

Kontaktai +370 640 212 77

Pagrindiniai profilaktiniai sveikatos tyrimai:

• Bendrasis kraujo tyrimas (BKT). Tokie susirgimai kaip vėžys, įvairių formų hepatitas, infarktas, insultas ar anemija iš pradžių nepasireiškia jokiais pastebimais simptomais, tačiau pirmąsias šių ligų užuomazgas galima aptikti atlikus BKT.
  • Gliukozės kiekio kraujyje nustatymas. Šis tyrimas padeda nustatyti pagrindinį su gliukozės kiekio pakitimais susijusį susirgimą – cukrinį diabetą.
  • Elektrokardiograma (EKG). Tai – širdies elektrinių impulsų registravimas ir vertinimas. EKG leidžia gydytojui pamatyti neritmišką, per greitą ar per lėtą širdies ritmą ir padeda įvertinti įvairių širdies ligų riziką.
  • Cholesterolio kiekio kraujyje nustatymas. Ištyrus cholesterolio kiekį galima nustatyti, ar pacientas yra linkęs į širdies, kraujagyslių, inkstų, kasos ar skydliaukės patalogijas.
  • Šlapimo tyrimas. Tai – būdas įvertinti inkstų ir šlapimo takų būklę. Šis tyrimas gali padėti aptikti inkstų ir šlapimo takų infekcijas, akmenligę, taip pat kepenų ligas ar vėžinius susirgimus.