Pavasaris – ne visų laukiamas metų laikas. Deja, kai kuriems tai yra sudėtingas metas, kuomet nusilpsta organizmas. Sergantieji lėtinėmis ligomis, būtent pavasarį pajunta sveikatos pablogėjimą. Kokios priežastys lemia prastėjančią savijautą šiuo laikotarpiu ir kaip sustiprinti savo sveikatą?

Ligų paūmėjimas

Sezoniškumas ir organizmo būklė – glaudžiai susiję. Iš tiesų, sąsajas lemia ne patys sezonai, o kiekvienu laikotarpiu besikeičiantis gyvenimo būdas, mityba. Žiemą sudėtingiau tinkamai maitintis, organizmas pritrūksta vitaminų, dėl to nusilpsta imunitetas. Prasta mityba, fizinio krūvio trūkumas ir kitokie žiemos metu užsitęsę veiksniai  pavasarį atsiliepia mūsų sveikatai.

Sezoniniu pereinamuoju laikotarpiu dažniausiai pasireiškia skrandžio, kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimas. Taip pat, dėl susilpnėjusio imuniteto ir vitamino D stokos, kenčia ir oda: gali atsirasti spuogai, būdingas atopinio dermatito paūmėjimas ar kitos odos problemos.

Kaip užkirsti kelią ligų paūmėjimui?

Visi puikiai žinome taisyklę, jog geriausias apsisaugojimas nuo ligų – profilaktika. Svarbu šią taisyklę ne tik žinoti, bet ir sąžiningai taikyti savo kasdienybėje. Tačiau jeigu jau sergate kokia nors liga, skirkite dėmesio savo sveikatai, nelaukdami kol ji paūmės: lankykitės pas gydytoją profilaktiniams patikrinimams, tinkamai maitinkitės, sportuokite, venkite streso. O pajutę tam tikros ligos paūmėjimą, nedelskite apsilankyti pas gydytoją – laiku pradėtas gydymas kur kas veiksmingesnis.

Vakcinacija

Lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms rekomenduojama vakcinacija. Gydytojai informuoja, kad gripo vakcina yra labai svarbi visiems plaučių, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems asmenims. Žinoma, yra ir daugiau skiepų, padedančių išvengti tam tikrų ligų paūmėjimo. Apie reikalingą ar rekomenduojamą vakciną informuos Jūsų šeimos gydytojas.

Atėjus pavasariui, stenkitės sulėtinti gvenimo tempą, pailsėti, praleisti kuo daugiau laiko gryname ore. Taip pat, gausiai aprūpinkite savo organizmą vitaminais, kad gera savijauta galėtumėte džiaugtis ištisus metus.

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277