Pulmonologas – tai specialistas, diagnozuojantis ir gydantis tiek vaikus, tiek suaugusiuosius, sergančius kvėpavimo takų ir plaučių ligomis. Pasitelkdamas modernias tyrimo metodikas, šis specialistas įvertina kvėpavimo takų funkcijos pakitimus bei sutrikimus ir paskiria tinkamiausią gydymą.

Kvėpavimo takų ir plaučių ligos gali paveikti viršutinius arba apatinius kvėpavimo takus. Viršutinius kvėpavimo takus sudaro burnos ertmė, nosis ir ryklė, o apatinius – gerklos, trachėja, bronchai bei sinusai. Šių ligų atsiradimą paskatinti gali žalingi įpročiai, oro užterštumas, įvairios infekcijos, taip pat paveldimumas. Net ir sudėtingiausias kvėpavimo takų ligas galima kontroliuoti ar išgydyti pasitelkiant modernius ankstyvosios diagnostikos ir gydymo metodus.

Kontaktai Registracija internetu

Dažniausiai pasitaikančios kvėpavimo sistemos ligos:

  • Plaučių uždegimas;
  • Bronchinė astma;
  • Sinusitas;
  • Bronchitas;

Dažniausiai pasitaikančios kvėpavimo sistemos ligos, kuriomis rūpinasi gydytojas pulmonologas:

  • Plaučių uždegimas (pneumonija). Tai – infekcinė plaučių audinį pažeidžianti liga, kurią sukelia į plaučių alveoles patekusios bakterijos ir virusai. Tuomet ligonį ima kamuoti karščiavimas, padažnėjęs kvėpavimas, kosulys, dusulys, krūtinės skausmai. Šis susirgimas neretai yra įvairių kvėpavimo takų infekcijų ar lėtinių kvėpavimo takų ligų komplikacija. Jį paskatinti taip pat gali žalingi įpročiai, nusilpęs imunitetas.
  • Bronchitas. Tai – lėtinė plaučių liga, išsivystanti tada, kai plaučiuose kilęs uždegimas pažeidžia bronchus ir alveoles. Šios ligos kamuojamo paciento bronchai susiaurėja, ima spazmuoti ir užsikemša uždegiminiu sekretu, todėl ima kamuoti nekontroliuojamas dusulys ir kosulys. Negydant bronchito, ilgainiui gali išsivystyti plaučių fibrozė, emfizema. Šio susirgimo riziką labiausiai didina rūkymas, alkoholio vartojimas, aplinkos tarša, virusinės infekcijos, įvairūs imuniteto sutrikimai.
  • Sinusitas. Tai – sinusų ertmes dengiančios gleivinės uždegimas, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas, atsiranda karščiavimas, pūlingų gleivių iš nosies tekėjimas, nosies ar skruostų patinimas, skausmas akiduobėse, kaktoje. Dažniausiai sinusitą sukelia į viršutinius kvėpavimo takus patenkantys mikrobai. Negydomas sinusitas gali sukelti rimtų komplikacijų – infekcijai patekus į smegenis gali susiformuoti pūlingas meningitas ar smegenų dangalo uždegimas.
  • Astma. Tai – lėtinė uždegiminė liga, kuriai būdingi naktį arba ankstyvą rytą pasireiškiantys kosulio priepuoliai, dusulys, sunkumo jausmas krūtinėje. Polinkis sirgti astma dažniausiai yra paveldimas.

Uosto poliklinikoje dirbantis profesionalus gydytojas pulmonologas konsultuoja, skiria kvėpavimo sistemos funkcinius tyrimus, diagnozuoja ir gydo visus kvėpavimo takų ir plaučių ligomis sergančius pacientus.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!