Otorinolaringologas, arba LOR gydytojas – tai specialistas, kuris diagnozuoja ir gydo ausų, nosies ir gerklės ligas. Šis specialistas rūpinasi ne tik su šiais organais susijusių patologijų įvertinimu bei gydymu, bet ir ligų prevencija.

Kontaktai Registracija internetu

Konsultacijos metu LOR gydytojas detaliai apklausia bei apžiūri pacientą ir pasitelkia modernią diagnostinę įrangą ir metodus – atlieka audiogramas, rentgenogramas, specialia vaizdine aparatūra įvertina ausis, laringoskopu apžiūri gerklas, nustato vidurinės ausies pažeidimus ir kt. Prireikus LOR gydytojas bendradarbiauja su kitais specialistais – alergologais, gastroenterologais, akių ligų gydytojais, neurologais, skiria diagnozei patikslinti reikalingus laboratorinius tyrimus. Dažniausiai pasitaikančios ligos, kurių gydymu rūpinasi LOR specialistas:
• Sinusitas – ūminis ar lėtinis sinusų uždegimas, kuriuo sergantis pacientas karščiuoja, kenčia nuo pūlingų, tirštų pūlių, nosies, skruostų patinimo, akiduobių ir kaktos skausmo;
• Tonzilitas – bakterinės ar virusinės kilmės tonzilių uždegimas, dar vadinamas angina. Ypač dažnai kamuoja vaikus. Tonzilitu sergantis pacientas karščiuoja, skundžiasi ryklės skausmais, skausmingu rijimu, galvos skausmais, padidėjusiais kaklo limfmazgiais;
• Laringitas – ūminis arba lėtinis gerklų gleivinės uždegimas. Tai – dažniausia gerklų liga, kuria serga įvairaus amžiaus žmonės. Pagrindiniai simptomai: karščiavimas, kosulys, sloga, balso sutrikimai, skausmingas rijimas, bendras nuovargis ir silpnumas;
• Ausų uždegimas – išorinės klausomosios landos audinių uždegimas, kurį sukelia įvairūs dirginantys veiksniai: mikrobai, alergijos, traumos. Šis susirgimas – viena dažniausių ausies skausmo priežasčių. Tokie pacientai skundžiasi klausos sutrikimais, ausų užgulimu, į skruostą ar kaklą plintančiu skausmu ar pūliavimu iš ausies;
• Alerginis rinitas – nosies gleivinės uždegimas, kurį sukelia imuninės sistemos reakcija į aplinkoje esančius įvairius alergenus. Šis susirgimas pasireiškia nosies užgulimu, sekreto tekėjimu, čiaudulio priepuoliais ir nosies niežėjimu. Ši liga neretai painiojamas su sloga, tačiau alerginis rinitas gali tęstis kelis mėnesius ar net metus.

LOR gydytojas taip pat teikia ausies kanalo ar nosies išvalymo, ūmaus ausies būgnelio plyšimo prideginimo, klausomojo vamzdžio prapūtimo, sieros kamščio iš ausies išplovimo paslaugas, gali pašalinti svetimkūnį iš nosies, gerklų ar ausies, taiko naujausius knarkimo ar miego apnėjos gydymo metodus. Diagnostikai bei gydymui pasitelkiama moderni, minimaliai invazinė įranga.

Aukštos kvalifikacijos Uosto poliklinikos gydytojas otorinolaringologas konsultuoja, diagnozuoja ir gydo vaikus bei suaugusiuosius, kenčiančius nuo ausų, nosies ir gerklės ligų.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!