Alergologas – tai specialistas, diagnozuojantis ir gydantis tiek vaikų, tiek suaugusiųjų alerginius susirgimus. Pagrindinis šio gydytojo tikslas – nustatyti, koks konkretus alergenas sukelia žmogui alerginę reakciją, paskirti gydymą ir rūpintis alerginių ligų profilaktika.

Alergija yra sustiprėjęs imuninės sistemos atsakas į tam tikras medžiagas, kurios įvairiais būdais kontaktuoja su žmogaus organizmu – patenka į virškinamąjį traktą su maistu, ant odos ar į kvėpavimo takus. Dažniausiai pasitaikantys alergenai yra įvairūs maisto produktai, žiedadulkės, namų dulkių erkės, plunksnos, naminių gyvūnų plaukai, vaistai, mikroskopiniai grybeliai, įvairios cheminės medžiagos (buitinė chemija, dekoratyvinė kosmetika ir pan.). Alerginiai susirgimai skirstomi į sezoninius ir nuolatinius. Nuolatinėms alergijoms būdingi simptomai gali kamuoti ištisus metus, o sezoninės alergijos pasireiškia tam tikru metų laiku, pavyzdžiui, pavasarį.

Kontaktai Registracija internetu

Gydytojas alergologas diagnozuoja ir gydo šias dažniausiai pasitaikančias alergologines ligas:

  • Alergija maistui – padidėjusio jautrumo reakcija į įvairius maisto produktus (pieną, kiaušinius, riešutus, soją, daržoves ir kt.);
  • Alerginis rinitas – alerginis nosies gleivinės uždegimas, pasireiškiantis čiauduliu, niežuliu, nosies patinimu. Dažnai pasireiškia kartu su akių junginės uždegimu;
  • Atopinis dermatitas – lėtinė odos liga, kuriai būdingas niežulys, odos uždegimas ir pakitimas;
  • Bronchinė astma – uždegiminė kvėpavimo takų liga, pasireiškianti dusulio, kosulio priepuoliais;
  • Alerginis kontaktinis dermatitas – odos uždegimas, pasireiškiantis toje odos vietoje, kur buvo kontaktuojama su alergenu. Dažniausiai pasitaikantys alergenai – metalai, kosmetika, parfumerija, dezinfekuojančios medžiagos, vaistai, lateksas ir t.t.;
  • Dilgėlinė – odos bėrimais ir niežėjimu pasireiškianti liga, kurią gali išprovokuoti šaltis, šiluma, vanduo, vabzdžių įkandimai, maisto produktai bei jų priedai ir kt.

Pas alergologą apsilankyti patariama, jeigu susiduriate su šiais simptomais:

  • Vandeningos nosies išskyros, čiaudulys, lėtinė sloga;
  • Pasikartojančios odos problemos: bėrimai, šlapiavimas;
  • Virškinamojo trakto sutrikimai: pilvo skausmai, viduriavimas, vėmimas;
  • Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Jeigu pasireiškė alerginiams susirgimams būdingi simptomai, arba Jus ar Jūsų vaikus ne pirmus metus kamuoja įvairios alergijos, kreipkitės į Uosto poliklinikos gydytoją alergologą, kuris įvertins Jūsų būklę, paskirs reikiamus tyrimus, parengs gydymo planą ir patars, kaip išvengti alergijoms būdingų simptomų ir išlaikyti gyvenimo kokybę.

UOSTO POLIKLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromismedlizingas sąlygomis – Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!

Pasiūlymai Jums