Nepamirškite apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų - Uostopoliklinika

Erkė – vos kelių milimetrų dydžio, tačiau nepaprastai pavojingas vabzdys. Šis nedidelis voragyvis gali būti pavojingų ir net mirtinų ligų sukėlėjas ar pernešėjas. Tai – antrasis pasaulyje užkrečiamųjų ligų platintojas po uodų. Vienas sudėtingiausių susirgimų, kuriuo galima užsikrėsti nuo erkės įkandimo – erkinis encefalitas. Žmonės neretai mano, kad tam, kad apsisaugotų nuo erkių, pakanka šiltuoju metų laiku būti atidesniems, vengti apsilankymų tankiuose miškuose ar negulinėti aukštoje žolėje. Tačiau gydytojai įspėja, kad infekuotos erkės gali tykoti beveik bet kada ir bet kur: pirmosios erkės aptinkamos jau kovo mėnesį ir gali būti aktyvios net iki gruodžio, o šį vabzdį pasigauti galima net ir miesto parke ar daugiabučio kieme.

Kontaktai +370 640 212 77

Erkinio encefalito padariniai

Erkinis encefalitas – sunkus galvos smegenų ar jų dangalų uždegimas, galintis baigtis netgi mirtimi. Šia liga užsikrėsti galima tiek įsisiurbus erkei, tiek per maisto produktus (pavyzdžiui, geriant nepasterizuotą ožkos ar karvės, kuriai buvo įsisiurbusi infekuota erkė pieną). Erkinio encefalito virusu užsikrėtusiam žmogui liga prasideda staiga – pakyla aukšta temperatūra, ima krėsti šaltis, skauda galvą ir sąnarius. Šie peršalimą primenantys simptomai vargina maždaug savaitę, o tuomet išnyksta, tačiau jeigu infekcija pasiekė smegenis, prasideda antroji ligos fazė. Po kurio laiko vėl pakyla temperatūra, atsiranda vėmimas, galvos svaigimas, pusiausvyros ir sąmonės netekimas, netgi paralyžius. Beveik trečdaliui erkiniu encefalitu persirgusių žmonių ir toliau tenka kentėti dėl skaudžių ilgalaikių šios ligos padarinių: paralyžiaus, raumenų atrofijos, nuolatinio varginančio galvos skausmo, atminties, dėmesio koncentravimo sutrikimų ar padidėjusio jautrumo.
Labiausiai baugina tai, jog gydymo nuo erkinio encefalito paprasčiausiai nėra. Specialistų teigimu, šio viruso neveikia jokie antibiotikai, tad gali būti gydomi tik šio susirgimo sukelti simptomai. Infekuotos erkės įkandimo neišvengusiems pacietams skiriami priešuždegiminiai, raminantys ar nuskausminamieji preparatai, tačiau ligos sukėlėjo iš organizmo pašalinti neįmanoma.
Efektyviausia apsauga nuo erkinio encefalito – skiepai
Gydytojai perspėja, kad Lietuva priklauso padidėjusio pavojaus susirgti erkiniu encefalitu zonai. Infekuotų erkių aptinkama visuose mūsų šalies rajonuose, o Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuva vis dar išlieka šalių, kuriose registruojama daugiausiai erkinio encefalito atvejų sąraše. Medikai įspėja, kad svarbu ne tik tinkamai apsirengti ir vengti vietų, kuriose aptinkama daugiausiai erkių, bet ir pasiskiepyti, nes skiepai – viena veiksmingiausių erkinio encefalito profilaktikos priemonių. Vakcinos efektyvumas siekia net 98 proc.
Erkinio encefalito vakcina gali būti skiepijama jau nuo vienerių metų amžiaus. Norintiems įgyti pilną imunitetą, reikalingos trys skiepų vakcinos. Atlikus vakciną du kartus, su 1 – 3 mėnesių pertrauka, žmogus įgyja imunitetą vieneriems metams. Trečiasis skiepas reikalingas po metų – tuomet atsparumas ligai pratęsiamas dar trejiems metams. Nors erkinio encefalito vakcina yra mokama, svarbu pabrėžti, kad šios ligos gydymas ir reabilitacija kainuotų kur kas brangiau nei skiepai. Už savo sveikatą atsakingi esate tik jūs patys – pasiskiepykite nuo erkinio encefalito, nes tai užkirs kelią šiam pavojingam susirgimui ir leis be baimės grybauti, stovyklauti ir mėgautis kitais gamtos teikiamais malonumais.

 

 

Erkinio encefalito vakcina


35 €

SUAUGUSIEMS

 

 

 

 

 

Erkinio encefalito vakcina


33 €

VAIKAMS

 

 

 

CategoryŠeimos medicina

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277