Uosto poliklinikoje Skuode – slaugytojo diabetologo paslaugos

2021 metų balandžio 15 dieną, į Uosto polikliniką, esančią Skuode, atvyksta slaugytoja diabetologė. Šią dieną, klinikos pacientams atvykusiems su šeimos gydytojo siuntimais, diabetinės pėdos kabineto paslaugos bus teikiamos nemokamai.

Registracija: +37064021277

Diabetinė pėda

Cukrinis diabetas – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą arba sumažėjimą. Viena iš pagrindinių komplikacijų yra diabetinės pėdos sindromas. Pėdų pažeidimai (dar vadinami diabetine pėda) yra viena pagrindinių ligotumo ir mirštamumo priežasčių tarp sergančiųjų CD, susijusi su vis didėjančia farmakoekonomine našta visuomenei.

Simptomai:

• skausmo jutimo sutrikimas kojose;
  • sutrikusi kraujotaka kojose ir nepakankamas pėdų aprūpinimas krauju;
  • sulėtėjęs žaizdų gijimas;
  • odos pažeidimai, nuospaudos, sukietėjęs epidermis, pūliniai, uždegimai;
  • deformuoti pėdos kaulai.