10 lėtinio nuovargio priežasčių

Neblėstanti energija – žavus bruožas, tačiau juo gali pasidžiaugti ne kiekvienas. Priešingai, daugelis skundžiasi vangumu ir jėgų trūkumu.

Tokioje situacijoje atsidūrę žmonės graužia save dėl tingumo, tačiau tinginystė šiuo atveju gali būti niekuo dėta. Nedarbinga nuotaika, nuolatinis mieguistumas ir nuovargis gali signalizuoti apie tam tikras ligas, vitaminų trūkumą ar netinkamą gyvenimo būdą.  

Kas lemia lėtinį nuovargį?

  • Netinkamas valgymas. Šiuolaikinis gyvenimo tempas lėmė žalingo įpročio susiformavimą – greitą užkandžiavimą. Norėdami skubiai pasisotinti, renkamės tokius produktus kaip bandelės ar sumuštiniai. Šie angliavandeniai lemia staigų cukraus svyravimą, kuris yra viena iš lėtinio nuovargio priežasčių.
  • Skysčių trūkumas. Vanduo – energijos šaltinis. Taigi, suvartojant nepakankamą kiekį vandens, nepakanka ir energijos. Vandens trūkumas lemia prastą maistinių medžiagų ir deguonies išnešiojimą po organizmą. Nuolatinis vandens gurkšnojimas turėtų tapti kasdieniu įpročiu, kuris padės Jums jaustis geriau.
  • Geležies stygius. Labai dažna nuovargio priežastimi tampa geležies trūkumas. Vis dėlto, geležies perteklius yra ne ką mažiau pavojingas, nei stygius, todėl nepersistenkite su papildų vartojimu. Norėdami pagerinti savo savijautą, sveikatinimosi keliu ženkite tikslingai. Apsilankykite pas šeimos gydytoją ir išsiaiškinkite, ko konkrečiai trūksta Jūsų organizmui ir tik tuomet imkitės veiksmų.
  • Vitaminų stoka. Bendras silpnumas ir nuovargis gali pasireikšti dėl vitamino B12 trūkumo. Jeigu vartojate nepakankamai (ar visai nevartojate) gyvulinės kilmės produktų, šį papildą rekomenduojama vartoti papildomai.
  • Rodos, kava neturi nieko bendro su nuovargiu, o priešingai, asocijuojasi su energija, aktyvumo palaikymu. Tačiau piktnaudžiaujant kava ir išgeriant daugiau nei vieną puodelį per dieną, poveikis gali būti atvirkštinis. Jeigu jaučiate nuovargį ir išgeriate kavos, tikėtina, kad vangią būseną tik dar labiau sustiprinsite.
  • Nekokybiškas poilsis. Daugelis linkę ir po darbo atlikti smulkesnes užduotis, be perstojo tvarkyti tam tikrus reikalus. Neatsiribojant nuo darbo, neįmanoma kokybiškai pailsėti, todėl galiausiai pasireiškia lėtinis nuovargis.
  • Infekcinės ligos. Infekcija gali būti lėtinė arba ūmi. Abejais atvejais nuovargis gali būti vienas (ar net vienintelis) iš simptomų. Ūmių infekcinių ligų atveju kartu su nuovargiu gali pasireikšti ir galvos skausmas, aukšta temperatūra. Pajutus panašius simptomus, pasikonsultuokite su gydytoju ir išaiškinkite šių požymių priežastį.
  • Širdies ligos. Nuolatinis nuovargis ir mieguistumas gali būti širdies nepakankamumo požymiai. Širdies vožtuvų ligos taip pat pasireiškia nuovargiu bei širdies ūžesiais.
  • Kepenų cirozė. Vėlesnės kepenų cirozės stadijos požymis – didelis nuovargis, pasireiškiantis kartu su svorio kritimu, sąmonės sutrikimais ir kitais simptomais.
  • Vaistų vartojimas. Neretai nuovargį gali sukelti tam tikrų vaistų vartojimas. Jeigu įtariate apie tokį vaistų šalutinį poveikį, informuokite apie tai gydytoją ir pasitarkite dėl galimybės vaistus pakeisti kitais.

Norite sužinoti apie papildomai teikiamas paslaugas?

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei naujienas pirmieji: