Kodėl svarbu alkoholį vartoti saikingai? - Uostopoliklinika

Naujieji metai jau šalia ir tikėtina, kad sulaukę dvyliktos valandos laikrodžio dūžių, daugelis iš mūsų kelsime šampano taures už ateinančių metų sėkmę. Tačiau kodėl svarbu apsiriboti viena ar dviem taurėmis, o ne padauginti alkoholio?

Alkoholis – dažniausiai vartojamas narkotikas. Jis – daugelio kepenų ligų, smegenų pažeidimų, skrandžio opų, pankreatito ir daugelio kitų ligų priežastis. Pagal PSO 2009 metų duomenis, Europoje alkoholis trečias tarp pirmųjų trijų ligų ir mirštamumo rizikos veiksnių po tabako ir padidinto kraujo spaudimo.

Trumpalaikis alkoholio poveikis taip pat neigiamas. Tai yra: sulėtėjusi reakcija ir refleksai, sutrikusi koordinacija ir orientacija aplinkoje, sutrikęs gebėjimas aiškiai mąstyti, vėmimas, pablogėjęs regėjimas, sutrikusi sąmonė, koma, o blogiausiu atveju – net ir mirtis.

Kontaktai +370 640 212 77

Ilgalaikis alkoholio poveikis, kuris yra rimtesnis: priklausomybė nuo alkoholio, atminties sutrikimas, kepenų cirozė, toksinis smegenų pakenkimas, nervų sistemos pakenkimas, širdies ligos, sutrikusi mityba, gyvenimo sutrumpėjimas, mirtis nuo nelaimingų atsitikimų, mirtis su alkoholiu susijusiose nelaimėse.

Be rimtesnių problemų, besaikis alkoholio vartojimas kenkia Jūsų grožiui ir figūrai bei sudėjimui. Nuolatinis alkoholio vartojimas gali iššaukti: papilkėjusią ir suglebusią odą; sutrukinėję kapiliarai, spuogai, veido raudonis, praradę žvilgesį plaukai, išvarguisos akys. Taip pat, alkoholio vartojimas didiną apetitą. 1 taurėje vyno yra tiek kalorijų, kiek gabalėlyje torto (kad jas sudegintume, turėtume bėgioti 14 min). 1 bokale alaus yra tiek kalorijų, kiek gabalėlyje picos (joms sudeginti tektų bėgioti 19 min.)

Lentelėje pateiktos su alkoholio vartojimu susijusios mirties priežastys:

Todėl atminkite, kad nors ir džiaugiatės atėjusiais Naujaisiais metais, nepamirškite rūpintis ir savo sveikata.

CategoryKita

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277