Kaip teisingai sportuoti, kad nepakenktumėte sveikatai? - Uostopoliklinika

Judėjimas – geros sveikatos ir puikios savijautos šaltinis. Gydytojai pastebi vis labiau įsigalėjančią sveikos gyvensenos madą ir džiaugiasi, kad pacientams nebereikia priminti, jog tam, kad pavyktų palaikyti gerą sveikatos būklę, privalu laikytis subalansuotos mitybos taisyklių, atsisakyti žalingų įpročių ir daugiau aktyviai judėti. Tačiau specialistai nerimauja, kad tuomet susiduriama su kita problema – savarankiškai sportuojantys žmonės dažnai nežino, kaip tai daryti taisyklingai. Sportuojant be specialisto priežiūros, kartais pasirenkamas per didelis krūvis ar netaisyklingai atliekami pratimai, tad dažnai kenkiama sąnariams, nugarai, kenčiama dėl raumenų skausmų ar įvairių traumų.

Patarti gali tik specialistas

Didžioji dalis aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjų sportuoja savarankiškai ir fizinius pratimus sau pritaiko patys. Dažniausiai šie žmonės pasitiki internete surasta informacija, tačiau reikėtų nepamiršti, kad internetiniame forume surasta sporto programa gali tikti toli gražu ne kiekvienam žmogui, o internetiniuose portaluose publikuojami patarimai sportuojantiems dažniausiai nėra grįsti patikima ir profesionalia informacija. Kokius pratimus pasirinkti ir kaip juos atlikti, kad jie ne darytų žalą, o teiktų naudą, patarti gali tik specialistas. Laimei, tokių profesionalių specialistų šiandien yra labai daug – tai sporto medicinos gydytojai, gydytojai reabilitologai ar kineziterapeutai.

Specialistai pastebi, kad net ir ieškodami profesionalios pagalbos, sporto mėgėjai elgiasi ne visai teisingai – dauguma jų savo fizinę sveikatos būklę yra linkę tikrintis pas šeimos gydytoją, kai tuo tarpu derėtų apsilankyti pas kineziterapeutą, nes tai – specialistas, galintis pritaikyti prie kiekvieno žmogaus individualių poreikių tinkamą fizinį krūvį, parinkti ir paaiškinti kaip atlikti įvairius pratimus ir pasirūpinti traumų prevencija.

Kontaktai +370 640 212 77

Sportuojantiems – kineziterapeuto pagalba

Kineziterapija laikoma pagrindine sporto traumų gydymo, rebilitacijos ir prevencijos priemone, todėl savarankiškai sportuojantiems ir traumų išvengti norintiems žmonėms rekomenduojama kreiptis į kineziterapijos specialistus. Gydytojas kineziterapeutas įvertina kiekvieną individualų atvejį – apžiūri pacientą, užduoda klausimus apie jo fizinę veiklą ir padeda išsiaiškinti, kurios kūno vietos yra silpniausios. Šis specialistas, pasitelkdamas specialius funkcinius testus taip pat nustato, kuriems raumenims reikia daugiau fizinio krūvio, o kuriems – mažiau, rekomenduoja optimalų fizinį krūvį, parenka tikslinius ir pataria, kokių pratimų derėtų vengti.

Kineziterapeutai pastebi, kad į jų kabinetus užsukantys pacientai dažniausiai skundžiasi įvairiais raumenų, nugaros ir kaklo srities skausmais. To būtų išvengiama, jeigu jie reguliariai ir, svarbiausia, taisyklingai judėtų. Taigi, jeigu aktyviai sportuojate savarankiškai, nepamirškite pasikonsultuoti su specialistu, nes tai padės užkirsti kelią nemalonioms traumoms ir leis mėgautis ne tik puikia savijauta, bet ir džiuginančiais sporto rezultatais.

CategoryReabilitacija

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277