Kaip ištverti svilinantį karštį? - Uostopoliklinika

Artėjant ilgajam savaitgaliui ir atėjus šiltiems orams į Lietuvą, skubame pramogauti prie ežerų, jūros, iškylauti ir leisti laiką gamtoje. Tačiau karaliaujant karščiui, vengiame užsidėti kepurę, naudoti apsauginius kremus ir nepiktnaudžiauti saulės spinduliais per daug.

Ypač karštis yra pavojingas po vėsių orų, kai organizmas dar nėra pripratęs prie svilinančios šilumos, todėl perkaisti galima labai greitai. Kokia temperatūra jau darosi pavojinga, negalima tiksliai pasakyti, kadangi kiekvienas žmogus karštį toleruoja skirtingai.

Naudojant apsauginius kremus nuo saulės, rinkitės ne mažiau 30 SPF, taip pat nepamirškite, kad net ir per kremo apsauginį sluoksnį saulės spinduliai prasiskverbia, todėl užsibūti saulės zonoje nederėtų.

Gerkite daug skysčių, geriausia – vandens. Nevalgykite riebaus ir greitai gendančio maisto, rinkitės sultingus vaisius ar gaivias daržoves. Taip pat nejudėkite per daug, mažinkite fizinį aktyvumą, vilkėkite šviesius, lengvo audinio drabužius.

 

Jei pajutote, jog pakilo Jūsų kūno temperatūra, atsirado galvos skausmas ir svaigimas, troškulys, mieguistumas, pusiausvyros sutrikimai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Uosto poliklinikos specialistai ragina Jus nepamiršti rūpintis savo sveikata net ir tuomet, kai už lango šviečia saulė ir norime kuo greičiau vykti mėgautis šiluma.

CategoryŠeimos medicina

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277