2020.03.16

Svarbiausia informacija, susijusi su Uosto poliklinikos veikla, įvedus karantiną:

  1. Pacientas, norintis atvykti, turi pirmiausia skambinti į polikliniką ir klausti  gydytojo, ar galima atvykti, ir kokiu laiku. Tik pakonsultavęs gydytojas telefonu, nuspręs, ar reikia gyvai atvykti į polikliniką.
  2. Visi nedarbingumo pažymėjimai (ligos, traumos, ir t.t.) pratęsiami nuotoliniu būdu, tai galima daryti telefonu, taip pat ir ilgo nedarbingumo pratęsimui kliūčių neturėtų kilti.
  3. Profilaktinės programos atidedamos.
  4. Planiniai skiepai galimi tik su gydytojo leidimu. Primygtinai rekomenduojame VISUS skiepus nukelti į vėlesnį laiką.

Taip pat:

  1. Jeigu vaikas (nuo lopšelio iki 4-os klasės) iki šiol sirgo, ir jau išnaudotos visos 14 dienų, nedarbingumas tęsiamas toliau, tik su kita priežastimi („Epideminė situacija“) – tai taip pat daroma nuotoliniu būdu.
  2. Jeigu visgi pacientas privalo atvykti į polikliniką, tai pacientai nuo 16 metų amžiaus į polikliniką įleidžiami po vieną, be jokios palydos, be jokių papildomų asmenų, jeigu tai nėra būtina (pvz., atvyksta neįgalus asmuo). Iki 16-os metų vaiką gali lydėti vienas pilnametis asmuo.
  3. Registratūros darbuotojai ir/ar slaugytojai stebi, kiek žmonių yra koridoriuje – susirinkus didesniam žmonių skaičiui, dalis paskirstoma patalpose taip, kad tarp pacientų būtų bent 2 m. atstumas – tie, kurie gali laukti ilgiau, gali  būti sodinami ir toliau nuo kabineto; jeigu tarp pacientų yra sergančių peršalimo ligomis, jie turėtų būti patalpinti toliau nuo kitų žmonių.
  4. Dezinfekcija. Uosto poliklinikos darbuotojai įsipareigoja, kad patalpos būtų tinkamai dezinfekuojamos. Naudojami kvarcavimo aparatai – atviromis lempomis dezinfekuojamas uždarų (be asmenų) patalpų oras, uždaros lempos pastatomos registratūroje ir/ar koridoriuose. Darbuotojai rūpinasi, kad bent kelis kartus per dieną būtų valomi paviršiai su dezinfekavimo skysčiu, ypač dažnai liečiami paviršiai! *Dezinfekcija atliekama skysčiu, kuris turi bent 60% alkoholio; jeigu lankėsi asmuo, sergantis užsikrėtęs COVI-19, tai skystyje turi būti bent 70% etanolio arba  0,1 proc. natrio hipochlorito tirpalas.

Mūsų tikslas – užtikrinti jūsų, bei poliklinikos darbuotojų saugumą, tad šiuo metu prašome išlaikyti sąmoningumą, laikytis pateiktų rekomendacijų ir kuo mažiau laiko praleisti gydymo įstaigoje.

2020.03.15

Informacija iš  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo, DĖL karantino Lietuvos respublikos TERITORIJOJE PASKELBIMO

3.4. Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo:

3.4.1. Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros pasitelkimas, nesvarbu, koks jų pavaldumas.

3.4.2. Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:

3.4.2.1. Veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą ir materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius.

3.4.2.2. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė.

3.4.2.3. Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas.

3.4.2.4. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu.

3.4.2.5. Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą.

3.4.3. Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:

3.4.3.1. Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.

3.4.3.2. Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinąjai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

3.4.3.3. Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose.

3.4.3.4. Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo atidėjimas.

3.4.3.5. Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas.

3.4.3.6. Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.

3.4.4. Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

3.4.5. Vaistinių veiklos perorganizavimas, siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.

3.4.6. Visuomenės sveikata:

3.4.6.1. Visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas.

3.4.6.2. Visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas.

3.4.6.3. Kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.

2020.03.14

Šeštadienį Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad nuo kovo 16 d. 00:00 dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje bus įvestas karantinas. Dėl to įvedami apribojimai, rekomendacijos ir draudimai.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808. Daugiau informacijos apie karantiną Lietuvoje:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/73c0b060663111eabee4a336e7e6fdab?fbclid=IwAR3ur8X67c4vCYCfrZxH_yRKjSCgL17CoPf2ErwNWOLRZKvO5vb2W-Of3kk

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija dėl naujojo koronaviruso

Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą visą parą:

Daugiau informacijos galite rasti: http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/efektyviausios-priemones-koronaviruso-prevencijai-konsultavimas-ir-grizusiu