Cukrinis diabetas – klastinga liga. Kaip susigyventi? - Uostopoliklinika

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija dėl naujojo koronaviruso

Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą visą parą:

Rekomendacijos

Lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Cukrinis diabetas – sudėtinga liga, tačiau sąmoningumas, tam tikrų įpročių pakeitimas ir atsakinga ligos kontrolė padeda valdyti diabetą, išvengiant skaudžių komplikacijų.

Kada sunerimti?

Cukrinis diabetas – tai lėtinė medžiagų apykaitos liga, kai organizmas gamina nepakankamai insulino arba sutrinka organizmo gebėjimas tinkamai panaudoti gliukozę, todėl gliukozės kiekis kraujyje būna per didelis. Tai yra viena sparčiausiai pasaulyje plintančių ligų, kuria vien mūsų šalyje serga per 116 tūkst. įvairaus amžiaus žmonių, ir skaičius, deja, vis auga. Ligos priežasčių gali būti įvairių, tačiau dažniausiai susergama dėl netinkamos mitybos, antsvorio, judėjimo stokos bei streso. Taip pat, liga gali būti paveldima.

Sergant cukriniu diabetu, pasireiškia tokie simptomai kaip stipriai padidėjęs troškulys, kūno masės mažėjimas, dažnas šlapinimasis, nuovargis, aukštas kraujo spaudimas ir kt. Tiesa, pasitaiko atvejų, kad sergantieji diabetu apie ligą net nenutuokia, nes jokie simptomai prieš tai nepasireiškė.

Tikrintis – būtina

Neleiskite diabetui Jūsų įbauginti, tačiau ir jokiu būdu nežiūrėkite į šią ligą pro pirštus. Atminkite, kad laiku diagnozavus cukrinį diabetą, organizmą galima atstatyti. Susidūrus su šia liga, skirkite pakankamai dėmesio savo sveikatai: reguliariai mankštinkitės, atsisakykite žalingų įpročių, laikykitės reikiamo dienos režimo, leiskitės vaistus taip, kaip nurodė gydytojas. Pakeitus gyvenimo būdą, prižiūrint cukraus kiekį kraujyje, išvengiama tokių baisių komplikacijų kaip aklumas, galūnių amputacija, širdies, nervų ligos ir kt.

Gliukozės tyrimą rekomenduojama atlikti profilaktiškai 1-2 kartus per metus ir išsiaiškinti cukraus kiekį kraujyje. Pasaulinės diabeto dienos proga Uosto poliklinika kviečia NEMOKAMAI atlikti gliukozės tyrimą. Būtina registracija telefonu.

CategoryNaujienos