3D vaisiaus echoskopija sustiprina ryšį su mažyliu - Uostopoliklinika

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija dėl naujojo koronaviruso

Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ar Šiaurės Italijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, kreipkitės į bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą visą parą:

Rekomendacijos

Pirmoji pažintis su vaikeliu įvyksta jau ultragarso tyrimo metu. Tą akimirką juodai baltas vaizdas nudažo pasaulį ryškiausiomis spalvomis. Pamatyti savo mažylį, jo judesius, išgirsti širdies plakimą – tai yra beprotiškas džiaugsmo antplūdis būsimiems tėveliams. Įsivaizduokite, jeigu šias emocijas būtų įmanoma sustiprinti dar tris kartus? Atliekant 3D echoskopiją, visa tai tampa realybe: yra galimybė išvysti ne tik kontūrus ir šešėlius, bet ryškiai, iš arti pamatyti savo kūdikį, net jo veido bruožus. 3D echoskopija – naudingas tyrimas ir neišdildomas prisiminimas.

Įprasta ar 3D echoskopija?

Vaisiaus echoskopija – tai tyrimas, kurio metu ultragarso bangų pagalba stebimas mažylio vystymasis. Echoskopija gali būti dvimatė, trimatė ar keturmatė. Diagnostikoje dažniausiai yra naudojama 2D echoskopija, kurios metu matomas vaisiaus silueto paviršinis vaizdas. O 3D echoskopijos metu gaunamas spalvotas erdvinis vaizdas įvairiomis kryptimis. Tokiu būdu aiškiai matomos vaisiaus kūno dalys, organai, galima užfiksuoti vaisiaus judesius, tokius kaip nykščio čiulpimas, rankyčių ar kojyčių judinimas. Realus vaisiaus atvaizdas atkuriamas vienu metu registruojant daug vaizdų, kurie apdorojami skaitmeniniu būdu.

3D ultragarso tyrimą rekomenduojama atlikti 24-32 nėštumo savaitę. Tyrimas gali užtrukti 10-30 minučių, priklausomai nuo to, kurią savaitę yra atliekamas. Trimatė vaisiaus echoskopija yra visiškai saugus tyrimas, nes jo metu naudojamos vienodo stiprumo bangos kaip ir įprasto tyrimo metu.

3D ultragarso informatyvumas

Vaisiaus echoskopija – ne tik jaudinantis momentas, bet ir labai svarbus, nepaprastai daug svarbios informacijos atskleidžiantis tyrimas. Ultragarsinio tyrimo dėka galima nustatyti vaisiaus vystymosi ydas, atliekami širdies, smegenų struktūros tyrimai, stuburo anomalijų diagnostika, matuojamas vaisiaus sprando peršviečiamumas ir kt. 3D tyrimas ypač naudingas tokiu atveju, jei įprasto tyrimo metu nustatomi tam tikri vaisiaus raidos nukrypimai. Trimatė echoskopija padės patikslinti nustatytą diagnozę.

Neįkainojama patirtis 3D ultragarsu nuo šiol Jūsų laukia Uosto poliklinikoje. Realus vaisiaus atvaizdas būsimiems tėveliams padės sukurti glaudesnį ryšį su mažyliu. Kokybiškas, išskirtinai didelės raiškos tūrinis vaizdas užtikrins tyrimo kokybę, o laukimą padarys dar sklandesnį ir stebuklingesnį.

CategoryNaujienos