Pastaruoju metu už lango spaudžia šaltukas. Tokiu oru reikėtų pasirūpinti ne tik šiltesniais drabužiais, bet ir… sąnariais. Iš tiesų, žiema tampa nemenku išbandymu sąnariams, nes besikeičiantys orai daro neigiamą poveikį jų būklei. Klaidinga manyti, kad tai tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Gydytojai pastebi, kad sąnarių skausmais skundžiasi vis daugiau jauno amžiaus pacientų.

Kaip apsisaugoti?

Temperatūros, slėgio, drėgmės pasikeitimai neigiamai paveikia žmogaus organizmą. Sveiki sąnariai nėra tokie jautrūs temperatūros pokyčiams, tačiau šaltis gali daryti įtaką ligų atsiradimui ateityje. Sąnarių skausmai dažniausiai vargina dėl nepakankamo fizinio aktyvumo, taip pat, patyrusius traumas ar vyresnio amžiaus pacientus. Esant šiems faktoriams, reikėtų ypatingai saugotis šalčio ir tinkamai apsirengti, kadangi sąnarių ligos paūmėja sušalus kojas. Taip pat, sąnariai pradeda stingti daug laiko praleidžiant sėdimoje padėtyje, kadangi nejudant neišsiskiria sąnarinis skystis, kuris tarsi sutepa ir pamaitina kremzlę. Vadinasi, reguliarus sportas ir mankšta padės išvengti sveikatos problemų. Tačiau nereikėtų persistengti, nes per didelis fizinis krūvis taipogi gali lemti sąnarių ligų atsiradimą.

Kaip spręsti sąnarių problemas?

Sąnarių ligos gydomos kompleksiškai. Visų pirma, patariama sportuoti (puikiai tinka vandens terapija), daug vaikščioti, atlikti tempimo pratimus. Taip pat, sveikai maitintis. Reikėtų vengti riebių patiekalų ir vartoti papildus, kuriuose yra sąnario kremzlinį audinį stiprinančios medžiagos – gliukozamino, chondroitino.

Sąnarių maudimą slopina augaliniai šildomieji tepalai. Tokie tepalai ne tik malšina nemalonius pojūčius, patinimą, bet ir mažina sąnarių trintį bei gerina kremzlės kokybę. Jei šios priemonės nepadeda ir skausmas neatslūgsta, būtina kreiptis į gydytoją, kuris paskirs nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, nuskausminamuosius ir kremzlę apsaugančias medžiagas. Svarbu laiku spręsti sąnarių problemas, nes užleidus, sudilusį sąnarį gali tekti keisti dirbtiniu. Apsilankykite pas gydytoją vos pajutę maudimą keičiantis orams, taip užkirsite kelią rimtiems sąnarių uždegimams.

CategoryNaujienos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277