Prieširdžių virpėjimas. Kuo tai pavojinga? - Uostopoliklinika

Pastebėjote, kad Jūsų širdies ritmas yra sutrikęs, chaotiškas? Gydytojai įspėja, kad prieširdžių virpėjimas yra pavojinga liga, kuria serga apie šeši milijonai Europos gyventojų. Šis virpėjimas gali būti priepuolinis, trunkantis nuo 48 valandų iki septynių parų, arba lėtinis, pastovus, kuris trunka nuolat. Bet kokiu atveju, jaučiant, jog jūsų širdis plaka nereguliariai, būtina kreiptis į širdies ligų specialistą ir gydyti šią ligą. Dėl prieširdžių virpėjimo padidėja insulto, staigios mirties rizika. Taip pat, gali išsivystyti širdies nepakankamumas. Kuo tai pavojinga ir kaip elgtis atsiradus pirmiesiems simptomams?

Kas yra prieširdžių virpėjimas?

Širdies ritmą ir kraujo tekėjimą kontroliuoja mažos elektrinės žinutės, kurias sukuria širdies dalis, vadinama sinuso mazgu. Taip pat, sinuso mazgas liaudiškai vadinamas natūraliuoju širdies stimuliatoriumi. Esant sveikai širdžiai ir nesutrikusiam jos ritmui, šios elektrinės žinutės yra siunčiamos reguliariai ir taip širdis susitraukia ir atsipalaiduoja, sukurdama normalų širdies ritmą.

Prieširdžių virpėjimas gali padidinti kraujo krešulio susidarymo riziką širdies viduje, kuris vėliau gali nukeliauti į smegenis taip sukeldamas insultą ar padidindamas jo tikimybę nuo keturių iki penkių kartų.

Prieširdžių virpėjimas įvyksta tuomet, kai sinusinis mazgas nekoordinuotai pradeda siųsti impulsus ir tai gali sukelti prieširdžių trūkčiojimą, vadinamą virpėjimu. Tuomet yra jaučiamas chaotiškas ir kartais gana greitas širdies ritmas, gali atsirasti dusulys, krūtinės skausmas.

Prieširdžių virpėjimo simptomai:

  • greitas širdies plakimas
  • nuovargis
  • dusulys
  • galvos svaigimas ar silpnumo jausmas

Kokie yra prieširdžių virpėjimo gydymo būdai?

Kai kuriems žmonėms, atsiradus pirmiesiems prieširdžių virpėjimo simptomams, gali būti skiriami vaistai, kurie padės atstatyti normalų širdies ritmą. Dažniausiai tai yra beta adrenoblokatoriai ir antiaritminiai vaistai. Kuomet liga yra paūmėjusi, gali prireikti įvairių procedūrų: abliacija ar kardioversija.

Tinkamai gydant prieširdžių virpėjimą, insulto rizika gali būti ženkliai sumažinta, todėl, pajutus pirmuosius simptomus, būtina kreiptis į gydytoją.

Norint išvengti prieširdžių virpėjimo, būtina atsikratyti žalingų įpročių, neturėti antsvorio. Taip pat, labai svarbu pajutus chaotišką, greitą širdies plakimą, pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Jums bus atlikti reikalingi tyrimai, kurie dažnai padeda nustatyti šią ligą anksčiau ir palengvina jos gydymą.

Kontaktai +370 640 212 77

CategoryNaujienos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277