Pogimdyvinė depresija: kaip atpažinti ir įveikti? - Uostopoliklinika

Sulaukus vaikelio, ne visos mamos iškart pasineria į motinystės džiaugsmus. Natūralu, jog tapus mama, neišvengiama didesnių ar mažesnių sunkumų, tačiau kai kurioms tenka įveikti išties didelius psichologinius iššūkius. Vienas iš jų – pogimdyvinė depresija. Kaip atskirti, ar patiriate didelį nuovargį, ar vis dėlto Jus ištiko liga? Kur kreiptis pagalbos?

Kontaktai +370 640 212 77

Pogimdyvinės depresijos požymiai

Po gimdymo daugumai moterų pasireiškia padidintas jautrumas, išsekimas, liūdesys. Jei tokia savijauta po kelių dienų nepraeina, vertėtų susirūpinti – tokios nuotaikos gali signalizuoti apie pogimdyvinę depresiją. Pogimdyvinė depresija pasireiškia maždaug kas septintai moteriai. Apie tai galima įtarti iš šių požymių:

  • Nevaldomi verkimo priepuoliai
  • Kyla minčių pakenkti vaikui ar sau
  • Jaučiatės abejinga viskam, taip pat ir kūdikiui
  • Jaučiatės menkavertė
  • Nebedomina anksčiau patikusi veikla
  • Jaučiate nerimą, kaltės jausmą
  • Negalite užmigti ir kt.

„Jeigu pogimdyvinės depresijos simptomai kamuoja ilgiau nei 2-3 savaites, būtinai ieškokite pagalbos, antraip tai gali pakenkti Jūsų ir Jūsų vaikelio gerbūviui“

Priežastys ir savipagalba

Pogimdyvinė depresija gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, pakitusios hormonų pusiausvyros, biologinių organizmo pokyčių.  Labai svarbus yra artimųjų palaikymas, todėl rekomenduojama dar nėštumo laikotarpiu aptarti neraminančius klausimus, gyvenimo pokyčius su vyru, artimaisiais. Taip pat, laukimo metu praverstų lankymasis nėščiosioms skirtuose kursuose, ypač jei yra galimybė lankytis kartu su vyru. Tai padėtų lengviau pasiruošti gimdymui ir pogimdyviniam periodui.

„Labai svarbus yra artimųjų palaikymas, todėl rekomenduojama dar nėštumo laikotarpiu aptarti neraminančius klausimus, gyvenimo pokyčius su vyru, artimaisiais“

Pasireiškus pogimdyvinei depresijai, labai svarbi artimųjų parama, pagalba prižiūrint kūdikį. Tuomet galėtumėte pailsėti, skirti kokybiško laiko sau. Vis dėlto, artimųjų pagalba yra tik laikinas sprendimas, padedantis valdyti situaciją, tačiau problemos iš pagrindų nesprendžiantis. Todėl būtina kreiptis į gydytoją – psichikos sveikatos specialistą, kuris suteiks Jums reikiamą pagalbą: padės suprasti savo jausmus, atsistoti ant kojų ir mėgautis motinyste bei susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Profesionali pagalba

Pogimdyvinė depresija gydoma kompleksiškai. Atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir jos sudėtingumą, gali prireikti gydymo vaistais, taip pat, gali būti taikomos įvairios terapijos, padedančios atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos. Labai svarbu suvokti, kad pogimdyvinė depresija yra pakankamai dažnai pasitaikanti būsena. Jeigu su ja susidūrėte, jokiu būdu neturite jaustis silpna ar galvoti, kad kažką darote blogai. Svarbiausia yra apsilankyti pas psichikos sveikatos priežiūros specialistus, kurie visuomet Jums pasiruošę suteikti geriausią pagalbą. Tik tuomet, kai pasirūpinsite savimi, galėsite tinkamai rūpintis ir vaikeliu.

 

PSICHOLOGINIS PALAIKYMAS
 

CategoryNaujienos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277