Plaukiojimas nuo mažens – kokia nauda? - Uostopoliklinika

[easytimetable id=7]

Vanduo teigiamai veikia mažylių emocijas. Plaukiodami jie patiria daug džiaugsmo. Plaukimas padeda vaikams būti ramesniems, pagerėja jų apetitas. Be to, vanduo grūdina mažylius. Tokie vaikai rečiau serga sloga ir kitom virusinėmis ligomis. Rekomenduojama į baseiną su mažyliu išsiruošti nuo 3 mėn. amžiaus, o iki tol mėgautis vandens malonumais vonioje ir po truputėlį ruoštis baseino vandeniui.

Plukdomas kūdikis stiprina imuninę sistemą. Dėl temperatūros kaitos (oro ir vandens skirtumo) didėja organizmo atsparumas ir stiprinamas vaiko imunitetas. Jau seniai pastebėta, kad tokie mažyliai rečiau ir lengviau serga virusinėmis ligomis.

Baseinas atpalaiduoja kūdikio nervų sistemą ir ypač rekomenduojamas padidinto raumenų tonusą turintiems ir jautresniems vaikams. Vanduo ir pratimai jame tinka žemo raumenų tonuso kūdikiams. Dažnai vaikų gydytojai ar neurologai plukdymą rekomenduoja derinti su masažu. Reguliarūs apsilankymai baseine padeda normalizuoti raumenų tonusą ir nervų sistemą.

Kontaktai +370 640 212 77

Grupinėse treniruotėse mažyliai socializuojasi, mokosi bendrauti ir reaguoti į aplinkinius, taip pat stiprinamas ryšys su mama ar tėčiu. Reguliarūs pratimai vandenyje ypač tinka kūdikių klubo sąnario displazijos profilaktikai.Vandenyje kūdikėlių plaučiai turi daugiau dirbti, taip didinamas jų tūris ir treniruojami kvėpavimo raumenys.Plaukimas gerina smegenų kraujotaką ir psichomotorinę raidą. Užsiėmimų vandenyje metu vaikai išmoksta nebijoti vandens, ugdoma vaiko savisauga ir pasitikėjimas savimi.Vanduo – ideali aplinka stiprinti ir lavinti raumenis. Kūdikiai reguliariai lankantys užsiėmimus vandenyje yra ramesni, geriau valgo ir giliau miega, greičiau nei neplaukiantys draugai pradeda stovėti ir vaikščioti.


[/easytimetable]

CategoryReabilitacija

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277