Kaip maitintis, norint padėti savo skydliaukei? - Uostopoliklinika

Skydliaukės veikla ir subalansuota mityba – du neatsiejami dalykai. Norint palaikyti gerą skydliaukės veiklą, būtina išsiaiškinti, kokius produktus reikėtų vartoti, o kokių vengti. Tinkami maisto produktai veikia profilaktiškai, padeda išlaikyti skydliaukę sveiką, o jeigu sergate, gydytojo paskirti vaistai ir tinkama mityba skatina greitesnį gijimą ir skydliaukės veiklos atsistatymą.

Kokie mitybos principai gerina skydliaukės veiklą?

Vienas naudingiausių produktų skydliaukei – kokosų aliejus. Jis teigiamai veikia skydliaukės hormonus, gerina medžiagų apykaitą ir bendrą savijautą. Kokosų aliejų galite naudoti kepant maistą. Rekomenduojama 1–4 arbatinių šaukštelių norma per dieną.

Puikiai skydliaukės veiklą veikia omega-3 riebiųjų rūgščių turinti žuvis – lašiša ir tunas. Sutrikusi skydliaukės veikla dažnai veikia cholesterolio kiekio kraujyje padidėjimą, antsvorį, todėl  omega-3 riebalų rūgštys ne tik pagerina skydliaukės funkciją, bet ir mažina cholesterolį.

Taip pat, rekomenduojama vartoti daug cinko ir geležies turinčių produktų (jogurtas, jūros gėrybės, špinatai, liesa mėsa). Sutrikus skydliaukės veiklai, pasireiškia cinko trūkumas, todėl labai svarbu kontroliuoti mitybą ir gauti cinko su maistu. Be to, esant geležies trūkumui, pasunkėja skydliaukės veikla, hormonų sintezė, tad norint išlaikyti normalią skydliaukės veiklą, svarbu vartoti daug žalių daržovių bei liesos mėsos.

Skydliaukei taipogi reikalingi daug skaidulų turintys produktai (uogos), probiotikai (kefyras), daug vitamino B12 turintys produktai (kiaušiniai, tunas), seleno šaltiniai (kalakutiena, riešutai).

Kontaktai +370 640 212 77

Kokių maisto produktų vertėtų vengti?

Tam tikri produktai neigiamai veikia skydliaukės veiklą. Gydytojai rekomenduoja atsisakyti arba saikingai vartoti kai kuriuos maisto produktus, nes jie neigiamai viekia skydliaukės veiklą:

Sojos produktai. Sojos produktai blokuoja mineralų pasisavinimą, slopina skydliaukės veiklą ir tam tikrų vaistų poveikį.

Šviežios lapinės salotos. Salotos kenkia skydliaukės funkcionavimui, nes slopina jodo pasisavinimą.

Kava ir žalioji arbata. Nesaikingai vartojama kava ir arbata kenkia skydliaukės veiklai, nes trikdo skydliaukės hormonų pasisavinimą.

Pasirūpinkite savo skydliauke – ne tik atsakingai apsvarstykite savo mitybos racioną, bet ir pasitarkite su gydytoju, kuris patars, kaip išsaugoti puikią skydliaukės veiklą.

CategoryNaujienos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277