Kaip atsakingai vartoti vaistus nuo skausmo? - Uostopoliklinika

Ko gero, kiekvieno vaistinėlėje rastume vaistų nuo skausmo, tiesa? Niekas nenori laukti, kol netikėtai užklupęs skausmas atslūgs savaime, todėl griebtis vaistų tampa įprasta. Tai yra patogus ir greitas būdas padėti sau pasijusti geriau, tačiau dėl daugelio priežasčių vaistai nuo skausmo gali būti pavojingi. Ką būtina žinoti ir kaip apsisaugoti nuo komplikacijų?

Kaip išsirinkti vaistus nuo skausmo?

Esant trumpalaikiam ir ūminiam skausmui, nėra didelio skirtumo, kokius konkrečiai vaistus nuo skausmo pasirinkti. Tereikia atkreipti dėmesį, ar jie skirti vaikams, ar suaugusiems bei paisyti gydytojo arba vaistininko rekomendacijų. Sudėtingesniu atveju nepatariama vaistų rinktis savo nuožiūra – pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kuris paskirs kompleksinį gydymą ir Jums tinkančius vaistus.

Galimos komplikacijos

Tikriausiai esate girdėję, kad žmonės tampa priklausomi nuo skausmą malšinančių vaistų. Ilgainiui, reikia vis didesnės vaistų dozės, nes pasiekti norimą poveikį tampa vis sudėtingiau. Be to, dėl per dažno vartojimo gali atsirasti sveikatos problemos: sutrikti skrandžio veikla, atsirasti galvos svaigimas ar kepenų pažeidimai, didėja opų rizika. Jeigu vaistai yra vartojami nesaikingai ir neteisingai, jie gali sukelti rimtas ligas ar net mirtį. Norėdami užkirsti kelią komplikacijoms, visuomet atidžiai perskaitykite informacinį lapelį, kuris pridedamas prie vaistų pakuotės ir vaistus vartokite taip, kaip nurodyta.

Saugus preparatų vartojimas:

  • Įsigydami nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, būtinai perskaitykite informacinį lapelį, kuris jus įspės apie vaistų vartojimą, dozę ir galimus šalutinius poveikius.
  • Jei jums vaistus išrašo gydytojas, būtinai jam priminkite, jeigu vartojate kitus vaistus, maisto papildus ir išsiaiškinkite, ar jie yra tinkami vartoti su kitais medikamentais.
  • Nebijokite užduoti klausimų. Vieni iš pagrindinių klausimų, kurių turėtumėte paklausti: ar vaistai netrukdo vairuoti? Ar galima vartoti alkoholį? Kokia vaistų maksimali dozė?
  • Jei jums atsiranda įvairių simptomų, kurie gali būti vaistų šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į jūsų šeimos gydytoją.
  • Laikykitės vaistų vartojimo nurodymų ir nevartokite jų ilgiau ar daugiau, nei jums nurodė gydytojas.

Vaistų nuo skausmo alternatyvos

Gydytojai rekomenduoja stengtis nepiktnaudžiauti vaistais nuo skausmo ir juos vartoti racionaliai. Suskaudus galvai ar pilvui, verčiau išbandykite natūralias priemones, užuot iškart griebęsi vaistų. Gerkite daug skysčių, pabūkite gryname ore, išbandykite masažus, jogą ar meditaciją.

Kenčiant nuo nugaros ar sąnarių skausmo, gali padėti fiziniai pratimai, mankštos. Jei per kelias valandas skausmas nepraeina, tuomet išgerkite tabletę (nesteroidiniai vaistai nuo skausmo dažniausiai vartojami valgio metu ar pavalgius). Apsvarstykite skausmą malšinančių vaistų alternatyvas – pasikonsultuokite su gydytoju ir išsiaiškinkite, ar yra natūralių būdų, kurie jums gali padėti.

Kontaktai +370 640 212 77

CategoryNaujienos

2018 - © Visos teisės saugomos.

Susisiekite    +37064021277